7/1/21 Zastavila se tu tuhle Inka a jezdili jsme spolu po Pecích než si Ester vyřídila co potřebovala. Novoroční čočka byla výborná! Včera jsem byl odpoledne u Dáši a hráli jsme šachy. Podařilo se mi jí dát pat :-( Ale oba jsme byli spokojeni.
29/12/20 Štědrý večer jsem trávil u Huberta a snědli jsme velikou rybu, první svátek vánoční jsme se zase setkali s bratranci na Lužinách. Řádili jak černá ruka. Byla tam i Inka! Dnes jsem udělal další velký krok v rekonvalescenci:-))) Moc se neopíjejte, ať vstoupíte do nového roku v dobré kondici! PéeFko viz kalendář zde na stránkách.
20/12/20 tenhle týden jsem dost hřešil a zašel (ne jednou) do hostince za kamarády a zazpít si. Tak doufám, že jsme to všichni absolvovali bez přenosu. Zastavil jsem se na Míráku ve stejnou dobu jako tři z mých spolužáků ze základky. Rád jsem je viděl, ale ta atmosfera tam letos prostě chybí. Rekonvalescence neprobíhá moc podle plánu. Zvolna.
12/12/20 v úterý byla na Dvojce Beatlemanie, celodenní pořad ku vzpomínce na Lenona (a spol.), moc pěkný s Meky Žbirkou a Petr Janda zazpíval na živo jednu jejich písničku a tak. Moc nevycházím, ale přijímám návštěvy, citím se dobře. Budu jistě brzy jako řípa.
6/12/20 Vrátil jsem se po 11 dnech z nemocnice. Plánovaný zákrok dopadl. Nejsem ale ještě docela funkční, tak že se budu muset aspoň týden držet doma. A je tam zrovna docela hezky. Však se dočkám!
23/11/20 V sobotu jsem byl v Posázaví a tam už bylo sněhu, že jsem se bál že mi napadá vrchem do polohorek. Ale procházka pěkná. V pátek jsem si dal pouť po vnoučatech (i dětech :-) a užil jsem si je. Tenhle týden mi nevolejte! Budu mít jiné starosti.
18/11/20 Pozvali mne Hubertovi na SvMartinskou husičku a to jsem teda neodolal. Výborná!! S Ranem jsme byli na dvě noci v přírodě a u ohně, ve spacákách a v pískovcích. Super super super. To je divné, že svítí sluníčko nejvíc když sedím doma.
8/11/20 Chodili jsme s Ester, Derisem a Inkou po Cibulkách. Objednal jsem si poprve jídlo až domu. Z mé oblíbené Havelské koruny. Vařej opravdu líp než já, i když .. :-) Ještě jednou jsem vyrazil na den do Kokořínského dolu a prošel to v krásném počasí od Šemanovic do Mšena. Šifrovačka TMOU byla letos počítačová, ale přes noc, jak se sluší. U Slámů jsme si zaluštili do sytosti a vydrželi opravdu celou noc nespat. Skončili jsme těsně za 100kou z 600+ týmů! A ještě jsem si užil vnoučat.
2/11/20 Jáchym, s Pájou a Hubíkem byli na "letním bytě" v Držkově v podjizeří. Vydal jsem se za nimi, sice nebylo krásně, ale bylo tam krásně. A pohrál jsem si s Hubíkem. Víkend jsem po delším váhání strávil s kamarády. Nakonec nás nebylo tolik, abych z toho měl špatné svědomí. A bylo tam fajn. Po letech jsem zase navštívil trosku Týřov. Tam teda couralo lidí dost.
21/10/20 Stavovali se tu kluci Hubík a Derek s tatíky. Taková pánský jízda na Pecích. Nabídla mi Azulka, abych se přidal na třídenní courání po Žďárských vrších aneb návštěva všech sedmnácti osmistovek co tam maj. Dalo to 65km ale dost na lehko, spaní kde se dá (veranda, autobusová zastávka), jídlo ale své, hospody 100% zavřeno, potraviny jakbysmet. Počasí silně podzimní i když celkem bez deště. Docela jsem na nás hrd :-)) A lidi prakticky žádný. Dobrá akce.
15/10/20 Ve středu jsme se sešli u Hubertů abychom tu holku zapili. Bratranci teda ještě ne, ale my dospěláci. Tak na Zdraví! Holky jsou doma a zdravé. Vyzvedl jsem Derulína ze školky a počkali jsme doma na ně. Inka bráchovi přinesla krásnej vláček. Podzimní hory nebyly na Slovensku, ale v Novohradských horách. 17 odvážných žen a mužů přešlo od Kaplice přes Slepičíhory a Zaječí, Kuní a Kraví hory na Dobrou vodu, Stropnici a Hory. Počasí nás šetřilo a stany vydrželi. Teploty pod pět naštěstí nad nulou. Krása!
6/10/20 Dneska nás opustil můj kamarád Pastelka. Zašel jsem vypít dvojku Vavřineckého, tak jsme spolu činívali po léta. Dvakrát jsem mu svědčil na svatbě a znali jsme se skoro 50 let. Po té co odešla Bába jsem si s nikým tak nerozuměl v politických, ekonomických a společenských hovorech jako s ním. Bude mi moc chybět.
5/10/20 ............... Máme Inku !!!................
5/10/20 Měli jsme takové rodinné setkání než se Ester odkulí do nemocnice pro Inku :-)) Přežrali jsme se a kluci si spolu pohráli. Vyrazil jsme v neděli do Vlašimi a okolí na kešky. Byl krásný podzimní den a v Trhovém Štěpánově mají moc pěkný židovský hřbitov.
29/9/20 Vyzvedl jsem Dereka ze školky a byli jsme si pohrát na písku. Taky jsme s Ester a Derekem "běželi" orienťák ve Hvězdě. Daša a Vašek mě vzali na Kratochvíli na Formany (Obludarium). Cestou jsme se stavili na farmě kde to dělají moderně - nadšení! Svátky pod Kralickým Sněžníkem byly trochu upršené, ale i tak jsme si to užili.
20/9/20 Tento týden to bylo vydatné. Nejdřív přechod Krkonoš od západu k východu, tři dny na lehko (po chatách) v krásném počasí. A pak víkend na Blaníku (a v okolí) s kamarády z TAKu. Krásné počasí pokračuje i když už teploty nejsou zcela letní.
14/9/20 Takovej obyčejnej tejden. Výstava v DOXu, hraní s Honzou Klocperkem v Blatnici, výlet na Kladensku, pivo s Hubertem a Jáchymem, táborák s Libčickými kačery,.... život je krásnej :-))
8/9/20 Vrátil jsem se po týdnu z Beskyd. V Ostravici byla naše základna a obešli jsme širé okolí. V dešti jsme dali i Ostravu s areálem staré hutě a Landek s dolem. Turistika, houby, kytara i luštěniny na večery. Včerejší hraní u Špulíka bylo mimořádně vydařené.
24/8/20 Na víkend jsem jel za kamarády na Týřov u Berounky a procoural jsem tu část řeky od Račic proti vodě vlastně po obou březích. Léta už jsem tu nechodil a je tu krásně. Jo a večer se sedělo, kecalo i hrálo. A taky žralo, dnes mám půst, abych to trochu srovnal. Zítra budeme mít oslavu, bratranci měli 3. narozeniny. To je teda fofr...
15/8/20 Vrátil jsem se z Zlaté dovolené o den dřív. Na jihu prostě od včera bylo počasí nic moc na kola. Ale jinak celý týden krásně a kemp bezva a lidi a hudba a okolí a tak. Těšíme se za rok zase.
5/8/20 Koncem měsíce jsem byl lehce indisponovám, motal jsem se jen po Praze a okolí. Výletík, zpívánky, vnuci. Na pět dní do Telče. Hudba z podia i v nočním podloubí, Telečtí kamarádi, oba vnuci - sešli jsme se v sobotu v plném počtu - nakonec i minisraz 3.C (gympl) v úterý v deset u kašny. Tak že super.
20/7/20 Jáchymovi je dnes 40 - strašný! Jak asi sterej musim bejt já :-) Vyjel jsem na kole na víkend do Malovic, kde se zpívá a hraje. Moc dobrý. A když už jsem na tom jihu byl, navštívil jsem místo budoucí Zlaté dovolené. Tam jsou Derekové s partičkou a večer mooooc krásně hráli a zpívali. Krásný prodloužený to byl.
15/7/20 Hubert je s rodiči na táboře co si dělaj tělocvikáři. Vypravil jsem se tam za nima na chvilku, je to na jihu Čech, rybníky, louky, krása. Takoví Huberti tam jezděj na lodičkách, dělaj oheň a malujou mamuty na zeď. Bylo tam moooc pěkně. Jo a nový telefon sem si už musel koupit, už se sekal a zlobil. Tak zas neumim ani zvednout sluchátko :-)
7/7/20 Strávil jsem pět dní na kole. Od Chebu do Ústí, ale horem, přes Krušné hory a ještě po keškách tak že to bylo 4300 m nahoru a to po cestách různých až pěších. Ale bylo tam nádherně a všichni jsme to ve zdraví přežili. Tak že sláva, sláva! Hlídal jsem Huberta, hlídal jsem Dereka, užívam si. Sice jen tady v Praze, ale nevadí.
30/6/20 Byli jsme s Jáchymem a s bratrancema v ZOO. I ve všední den je tam narváno a kluky ta zvířata stejně moc neberou. Derek se bál tygra. řikal: chceme jít. Zase jsem byl na čundru, přespali jsme tentokrát ve sroubku Tarzan. Pršelo, ale u ohně je dobře.
21/6/20 Měli jsme výbor GC v úvalech, pokecali jsme, probrali pád úředností a zazpívali. Dnešní orienťák se mi běžel dobře, ale Derek je lepší! Liberecké najivní hraje dobře.
19/6/20 žádné následky se neobjevili a tak jsem ošetřoval strupy na xichtě a čwtl si doma knížky. S Bažoděsem jsme popili u Kulového blesku a tentokrát jsme nepřebrali :-))
10/6/20 V úterý jsem spadl s kola. Nevim vůbec jak se to stalo. Probral jsem se v sanitce. Dva dny jsem strávil na neurologii (otřesné) a teď jsem se vrátil domu. Potlučenej, odřenej ale jinak dobrý. Helmu zahodim, hlava je celá, zuby v hubě... Mohlo ty dopadnou o hodně hůř.
8/6/20 V úterý jsme vyrazili s Azu do hor na jednu dlouhou keš a Za krásami Beskyd. Šest dnů nahoru dolu (bez mála 140km a skoro 5 a půl tisíce metrů do kopce) v počasí beskydském :-) většinou zcela bez turistů a noclehy kde se dalo. Veliká krása!
2/6/20 Dnes jsme se sešli s gymplem. Bylo nás 12 a to je dost. Domluvili jsme příští setkání v Telči 4.8. v deset dopoledne u kašny. Víkend na kole od Prahy do Hřenska přes Kokořínsko a Holany a Lípu po Varhanech a tak. Zima ale bez deště a v sobotu to bylo 95km. Jsme ještě dobrý.
29/5/20 včera jsme měli srazík s rodinou na zahrádce u ohně a bylo to fajn. Fotky jsou už na FB i tady na stránkách, hovoří jasnou řečí :-)) Tento týden se protrhly hráze s hospodskýma srazama a já byl 3x večer hrát. Úterní Žižkov na Žižkově byl luxusní, ale i 13ka hrála jako o život a účast stoletá. Taky jsem byl už s kačerama na setkání.
24/5/20 V týdnu jsem byl s Jáchymem a Ivanou na čundru u Mšena. Krásný kemp U Vodoucha, a hezky ve skalách. Víkend v Moravském krasu s BK byl deštivý a studený, ale zdá se že jsme to přežili. U Žďáru u rybníčka s přáteli zas po dlouhé době a taky nějaké oslavy 60tin a tak všelijak. Na kolech to bylo.
17/5/20 Hned v úterý když otevřeli ty zahrádky, udělali jsme sraz devítky v Zahru v Rozmarýně. Super. Dva výlety k Rokycanum jsem absolvoval, oboje moc pěkné, ten přes Žďár obzvláště - nikdy jsem tam nebyl. Taky jsem byl za bratrancema, zase se trochu navzájem dusili, ale tak to má být. Ve školce jako když najdeš :-)) Tak se držte, teď když to povolí buďte ukáznění a zodpovědní..... Abyste mě nenakazili :-)))
11/5/20 V týdnu jsem procoural kraj mezi Jestřebím a Blíževedlama. Spaní venku bylo tentokrát velice chladivé, západ slunce vymalovaný a úplňková noc kouzelná. Víkend v Broumovských stěnách mne překvapil počtem lidí, kteří jsou tu "na těžko" a zjevně spí někde venku. A samí mladí. Přešli jsme skály od východu na západ, skalní hřiby a okna.
3/5/20 Májové dny jsem trávil kousek od Vlašimi u kamarádů v komorním obsazení. Kolo, pěší, kytara, pečení buřtíků. Bylo to příjemné. Další výpad do Českého ráje tentokrát s přespáním venku kousek od Kosti. Je tam krásně, jen těch hospod je málo. Počasí se trochu zkazilo, ale vody spadlo málo. Je sucho a sucho. Že prej to bude tentokrát Inka.
24/4/20 Tento týden byly v plánu pěších výletů pískovcové oblasti Českého Ráje a Kokořínska. Bylo tam v obou krásně. Zajel jsem se kouknout i po Praze, ale asi už to je pozdě, takový klid jako jsem si představoval tam nebyl. Včera jsem si pustil na Youtube překrásný koncert (30 let starej .-) Dire Straits s Ericem Claptonem. Krásný večer. Nenechte se zblbnout a držte se dál zdravého rozumu, nařízení vlády vira neodstranilo.
18/4/20 U Ester oslavili dvoje narozeniny. Na kole Do Veltrus i do Průhonic. Ale snažím se vyhnout kolektivu :-) Ale kdyby vám bylo teskno po kolektivním zpěvu, můžete si se mnou zazpívat zde Po večerech koukam na La Putiku, Jaz club Ungelt, streamy přátel hudebníků. Derek s díky odmítl ošetření zubů. Hubert se povozil na křesle nahoru dolu.
12/4/20 Velikonoce se počasím vydařily a tak jsem aspoň na dva dny vyrazil za kamarádem na chalupu. Kousek vlakem, kousek na skládačce. Krásné jaro v krajině, hezké popovídání po dlouhém půstu, co víc si přát. Do krámů jednou za týden a spíš tak zaběhat si, na kolo, ale stejně jsem přibral. Prostě doma žeru. A teď ještě k tomu ten mazanec!
6/4/20 Dneska jsem si dal k narozeninam 60ku na kole od Nymburka podle Labe ku Praze. Je tam kráááásně a málo lidí, jen rybáři a vy. Zastavil jsem se za bratranci. Abych nemusel do metra, přešel jsem pěšky kopec tam i zpět a ještě prošel od Huberta k Derekovi pěšky, tak že skoro 10 km. Maj se dobře, Hubert má překážkovou dráhu na terase a Derek skládá kaštany do vzorců na bedně.
2/4/20 Nastrouhal jsem si mrkev, citron, olej a pomeranč ke svačině. Včera jsem zase vyrazil na kole, od Českého Brodu kolem Úval domu. Byla zima, ale krásně. Koukal jsem na představení v Dlouhé, taky Cirk LaPutika a pak na Jeryho streamovanou čajovnu. Je to víc kultury než v normálních časech. Za ta divadla platím. Aby měli herci z čeho žít i když herec má bejt chudej :-)) Můžu někomu z vás s něčím pomoct?
28/3/20 Tenhle týden jsem stihl vyjet opět na kole (do Šárky), jeden pěší výlet, první letošní projížďku na inlajnech a zaběhal jsem si v parku. I když to takhle vypadá jako že sem furt někde, opak je pravdou. Hniju doma. Mám krásnou roušku od Páji, héč. Bojuji s bankou. Už čtvrtý den se nedostanu na účet po té, co jedna kráva omylem zadala do systému aby mi změnili pin. Kdybyste viděli jak vypadá heslo co generují v Raifce, pochybovali byste o zdravém rozumu jejich ajťáků.
24/3/20 Potřeboval jsem už na nákup a řek sem si, že zajdu do Kauflandu a koupim si rybu. Tak to sem se splet, ryby maj zavřeno. To sem nemusel pěšky až na Spojovací! Včera jsem si zkusil asi po deseti dnech hromadnou dopravu. Tramvaj skoro prázdná a vlaky jak bysmet. V roušce a rukavičkách to vypadalo bezpečně. Průvodčí nechodil. Nedivim se mu, pro těch mých 7 korun. Hraju si na kytaru a žeru. To budu jak prase.
20/3/20 Mam se dobře a nestrádám. Výlet na kole považuji za "zdravotní vycházku" a tak jezdím. Do krámu každý 3. den a do dopravy zatím vůbec. Víc hraju na kytaru, čtu a luštím sudoku a spol., píšu kamarádům. Zkouším si najít nový životní styl ježto jsem přesvědčen, že to bude na dlouho. Napište mi, budu rád.
16/3/20 Tak jak nás ořezávaj stíham poslední zpívání v předvečer zákazu, poslední kino před zavřením kin, ... Vytáhl jsem kolo ze sklepa, abych nelezl do hromadné dopravy. Teď ho budu používat na "zdravotní procházky", to se snad může. Na kole jsem vyjel 3x, tak že už mám sto jarních kilometrů :-) Držte se, koho maj pověsit, toho virus nezdolá.
8/3/20 Dneska jsem coural v překrásném počasí v okolí Neveklova. Datlové už klepou, zpěváčci začali stavět hnízda. Šifrovačka Sendvič se nám vydařila, byli jsme velice spokojeni. A to jsem tam měli čtyřdětskou mateřskou školku! Přejel jsem na běžkách Jizerky od západu do Harrachova. V GASKu v K.H. už bude končit Trnka, zkuste to ještě stihnout. Film 1917 je fakt dobrej. Dlouhatánské záběry se mi moc líbí.
1/3/20 V Dlouhé hrají Vánoční povídku už 20 let a já byl na výročním představení. Přítomen byl i syn Ludvika Aškenázyho, o kterém vlastně povídka byla napsána. Docela zážitek. Vároční členská schůze GC byla v Štenberském paláci. Myslim, že se snad vydařila, ne?! Na běžkách jsem v týdnu nebyl, ale stihl jsem nějaká hraní, výstavu, dva výlety a bratrance v Kuličce. Hubert byl tentokrát zlatíčko, Derek měl rvavou :-))
23/2/20 V úterý jsem vyjel na běžky, ale byla to hrůza. Od předchozího čtvrtka slezlo snad půl metru, tak že na Maliníku už nebylo skoro nic a na hřebenu tak 10cm bídy. V pátek ale už to tam bylo zas super, připadlo a my se vrátili se spolužáky z vejšky na tři dny (Ferdinandov). No ale v neděli jsme hned ráno utekli do Českého ráje (Valečov) před deštěm. Holt ta zima je ničemná, i tak mam pár dnů naběháno.
16/2/20 Cirkus v Akropoli byl jen průměrný. Skvostné Jerryho hraní v čajovně v Karlíně - nádhera na téma části těla. Středa v Jizerkách, velmi dobré sněhové podmínky. A lidí - jako ve všední den :-)) Na srazík 9.D nás dorazilo 7 a to je slušná účast na to že to děláme každé 2 měsíce. U Jáchyma jsou furt chcíplí, ale teď už to zlomí :-))
10/2/20 Vrátil jsem se z prodlouženého víkendu v Českém lese. Měla to být spanilá jízda na běžkách, ale byli jsme bez sněhu. I tak jsme si to ale užili moc. Krásná pěší turistika v krásném Lese a se spoustou kamarádů. S kamarádem Pastelkou jsme pokecali, popili víno a jako vždy si slíbili, že se budeme scházet častěji :-)) V Žižkovském divadle hostovalo Liberecké naivní a mě představení pobavilo.
3/2/20 V úterý jsem sice chtěl jet na běžky, ale nějak jsem to zkaňhal a zůstal doma. Ze středy na čtvrtek připadlo a já tam vyrazil. TAM, to je do Bedřichova, do Jizerek. Skvostné lyžování i když sněhu bylo jen tak tak, jen na hřebenu to bylo lepší. Ale den po té už déšť, voda ve stopě a vymalováno. Čekáme dál! Pár keškovýletů, je to krása i když počasí není úplně jak bychom si představovali. Dnes jsme byli s bratranci na vláčkách u Anděla, zaujalo je to. U Jáchymů chořeli, S+D bez E byli v Dubu. Mějte se!
26/1/20 minulé pondělí jsem zapomněl napsat sem Zatím to se sněhem neni nic moc, tak chodim pěšky. Taky je to dobrý. Už léta se chystam k Lounům na ty kopečky kolem a teď jsem konečně vyrazil na Oblík a Brník a i když nebyly výhledy (budu tam muset znovu), opravdu to stálo za to. Byli jsme se Ester v herničce s bratrancema a museli jsme je asi 3x od sebe odtrhnout, neb měli bojovnou náladu a chuť na stejnou hračku.
13/1/20 První běžky téhle sezony. Byli jsme v Orle v Jizerkách, sněhu bylo jen tak tak, ale užili jsme si to docela dobře. Jen ta cesta s Arrivou! Např. na zpáteční cestě ve vlaku nebyl záchod. Prostě nefunguje. Byl jsem na 4 dohodách, je to opravdu magor a i když je to zábavné představení, je to hrozná demagogie. Debata s Lenkou Bradáčovou byla moc dobrá. Mam ji rád. Hubert mě vzal do Človíčkova abychom si spolu pohráli.
5/1/20 Sylvestr tradičně s noční keškou a piknikem na lavičce v lese. Šťastný a veselý a hlavně zdravý rok 2020! Vám i sobě přeju. Na hradě jsem zas musel projít lustrací toho pablba, ale výstava pana Rittsteina za to opravdu stála. Je o 2 týdny prodloužena, tak rychle rychle. Náš poNovoroční bivak se konal u Dubé. Bylo nás rekordně 5 včetně našeho Jáchyma. Lehce pod nulou, chladný vítr, zapršelo, ale líbilo se nám ve skalách.

předchozí aktuality