31/12/07 A je tu konec roku! U mě byl dobrý. Tak jen ať to vydrží! Obruslil jsem v Telči a okolí co se dalo. A bylo to naprosto úžasný!! Ladovská zima. Na Folkových prázdninách jsme si udělali vydařený večírek s Nezmarama a Stráníkama až do rána. I jsem si s nima zafoukal do harmonik. Takový můj Silvestr :-)) V Telči jsem si užil Medvědovic rodiny (díky) a Jáchyma s jeho kamarády. Na rybnících, u baru, na chalupě. Trabandí koncert rozhodně nezklamal, ale hrajou si teda ty svý písně jak je napadne! Vůbec to nemaj naposlouchaný z CDčka.
27/12/07 Před odjezdem na Moravu nastala smršť setkání a zastavení s přáteli. Sešli jsme se s Dentes. Pokecal jsem s Hogem i Tomášem, utahoval si z Kafra a pomlouval nepřítomného Frantu :-)) Odkoukali jsme s dětmi povinné penzum starých filmů a pohádek v televizi během Boskovického pobytu. Letos to byl stříbrný smrk za 50.- Bruslil jsem denně. Ester se hbitě přebalila a už frčí do Jizerek s Géčkovejma dětma. Došly mi známky na vánoční poštu. Ale dokoupim je, nebojte! Vydrží mi led ještě do víkendu?
17/12/07 U nás doma o víkendu již vypukly Vánoce! To je takovej náš rodinnej zvyk. Stromeček, dárky, linecké promazat (a jíst), novoročenky dodělat, hoří svíčky (i stromeček trochu ohořel), sedím a tloustnu. Byli jsme všichni tři bruslit na pozvání od Horáku, moc hezké, moc milé. Děkujem a Ivě ještě jednou přání k tomu jejímu výročí. Dělal jsem vánočky. Fiasko!! Totální!! Popřáli jsme si s mojím gymplem veselé svátky. I s rodinou Glasů jsme se sešli předvánočně a potěšili se spolu. Pracovně byl tento týden velmi neklidný. Ale jinak si ten Advent letos moc užívám.
10/12/07 Pozval jsem 25 kamarádů do divadla (v Dlouhé) a hned mi změnili program. Ale dopadli jsme dobře, hráli Lháře a tak myslim že kromě Nováků byli všichni spokojeni. Na toho Pratcheta vás pozvu jindy znovu :-)) V týdnu jsem vyráběl dárečky pro kamarády na Mikuláše, trochu jsem se uštval. V Krkonoších bylo sněhu dost a byl na fialový klistr. Hezky jsem si zalyžoval navzdory zacpanému nosu. Chraplam a tak jsem toho moc o víkendu nezazpíval. Omlouvám se 15ko! Ester byla na skvoši a v kině.
3/12/07 Na neděli jsme se domluvili s kamarádama a vyšli si na sněžnicích do Jizerek. Ani to počasí nakonec nebylo zlé a free chození podle azimutu se nám všem čtyřem velmi zamlouvalo. Uskutečnilo se výroční nahrávání u Kůsů pod taktovkou Honzy Pergla. Stavil se tam i Jáchym, i když si asi moc nezahrál. V sobotu jsem doma louskal ořechy na pečení a i jinak se flákal. Nová Havlova hra se mi jako text celkem líbí, a co teprve na jevišti jaké to bude! Náš kalendář "I zralá těla mohou být krásná" je hotov. Nejsem jím zklamán!
26/11/07 Po dlouhé době jsme si zas byli zahrát na Palubě deskové hry. Tancovačka: s živým hudebníkem s kapelou v krabičce. Harmonikový workshop nestál za moc, hraní na 3ce však mi spravilo náladu. Po mnoha letech jsme měli doma Servasáka. Děvče v mém věku z dalekého Nového Zélandu. Koncert Jablkoně byl. Páteční sraz kruhu z Matfyzu se velmi povedl, ale zlobí mě foťák, tak jsem bez fotek :-( Začaly práce na novoročence.
= = tento měsíc slaví tyto stránky desáté výročí založení = =
19/11/07 Zastavil jsem se tuhle u Rousů a dobře jsme pokecali. Vyjel jsem v sobotu na první běžky sezony. V Jizerkách mrholilo a blbě se mazalo, ale sníh byl bílej :-) Ester byla opět na zpívacim maratonu (42 hodin hraní bez pauzy). Jáchym dělal u Sokolů ve Mšeně sportovní víkend pro tělocvikáře. Docela dobrý je muzeum hudebních nástrojů v Karmelitské. A hlavně ta prostora! Býv. kostel sv.Máří Magdaleny.
12/11/07 u Švandů v divadle mi z představení Znalci stačila první polovina. Vypátrali mne spolužáci ze základky z Křižovnické ulice. Chodil jsem tam do 1.-3. třídy, tak že jsme se 48 let neviděli. Sraz byl bezva, dokonce jsme se s některými i poznali. Určitě udělám čumáky. V sobotu jsem zašel na Hollara. Jo dobrý. Jáchym se byl podívat jak Péťa Stejspal vyboxoval vítězství v 1. lize. Máme novou věžičku, abychom mohli hrát MP3ky.
5/11/07 Ester přes víkend pečovala o Slámisovu vytrženou osmičku. Trail: mžilo skoro pořád a tak bez výhledů. Orlické jsou ale i v mlze pohledné a padesátka účastníků byla zárukou dostatečného poplkání cestou. Hraní bez Petra Václa, ale s Olinkou Bláhovou bylo příjemné a doufám že i pro posluchače. Neratovský kostel se hodil i k Trailové písni o Orlici od Navarky. Jezdívala sem prý, když jí bylo ouvej. Byl jsem v Yce na sotva průmněrném představení Tři mušketýři. Odehrála se "hrací" slezina u Voraře.
29/10/07 Byli jsme v neděli s Esťou a kamarády v Plzni v ZOO. Je to tam moc hezký, nekecam. Film Once v Hansardem a Irglovou je fakt bezva, určitě si to nenechte ujít, pokud máte rádi muziku a nebo jste romantici. Týden proběhl poklidně, jedno divadlo, nějaká návštěva, knížky a příprava fotek pro kroniku. V sobotu jsem tak trochu omylem zašel na rockový koncertík tam u nás na Žižkově, ale dobrý. Jen jsem pak nějaký čas neslyšel.Vymýšlím novoročenku s Ester a moc nám to zatím nejde.
22/10/07 Byl jsem na Veké knize v Klementinu. Doprovodná expozice byla moc pěkná, 10 minut s čertem až moc. Na koncertě bří Ebenů byl hned vedle mě mladší brácha Paula McCartneyho Mick. Nějak mě zas zloběj záda. Ester udělala výborný štrůdl. Dělali jsme s GC poslední letošní cyklo (Beroun, Žebrák, Zbiroh) a bylo to zdá se mi už až moc pozdě :-)) Se sněhem. Ale v sobotu ještě ten pravej podzim! Géčkové i moje obě děti byly na Blatinách u horolezců, ale nelezly. Moc sněhu a zimy. Ořechy od Bazila jsou vynikající!
15/10/07 Hvězdný prach mi doporučila Ester, ale já byl dost otrávenej. Jája virózuje a nejel se mnou na víkend. Hraní na Dvoujce se mi líbilo, ale nevim jak jim to moje. Po sóle na rozladěnou harmoniku jsem si hned druhý den šel koupit nové C a G. Povečeřel jsem s Věruškou a Jardou Stejspalovic. Vyjeli jsme opět do Polska, na tři dny stanovat do pískovců Gory stolowe. Bylo úžasně!! Slunečno, skály, nepatrně lidí, mrazivo večer i ráno.
8/10/07 Byl jsem v divadle ABC. Včera jsem se projel na kole po východním okraji Prahy a vykonal několik pokusů o návštěvu kamarádů co tam bydlí. Asi tak na 50% jsem byl úspěšný a zastihl je doma. Nazbíral jsem taky cestou pár hrušek na křížaly. V Karlíně ve staré fabrice je výstava designu. Jen pár věcí mne tam zaujalo. Naše banka měla mejdan v Kolibě v Roztylech. Ester a Slámis u něj vymalovali, tak teď ještě aby taky u nás!
1/10/07 Byli jsem na 1. poprázdninovém J.Černém. Kumšt v divadle na Jezerce je suprovej, Tříska se mi velmi líbil, ale i jinak bezva. Polské Tatry: pátek lilo až na kůži (levá pohora suchá), ale pak se to hodně zlepšilo. Přelezli jsme tam s Ranem hezký kousek hřebene a i všichni ostatní si mákli. Chata Murowaniec je pro nás obyč. turisty a nevim jestli u nás něco takového ještě existuje. Hory nádherné, parta bezproblémová. Ester se byla podívat na tři dny v Boskovicích.
24/9/07 Koupil jsem si nové brusle, inliny. Ty starý už blbě jezdí a hlavně mě hrozně tlačily. Jezděj dobře. Moc dobré hraní na lodi v Háfenu. Tomu Mílovi to hraje! Babí léto jsem si jel užít do Krkonoš. Pěkně z Harrachova až na Pomezky, spaní na Petrovce, zamáčkl jsem slzu za Špindlerovku (čaj za 40.- a t.p.), procpal jsem se nějak přes Sněžku a pil polské pivo. Byla to nádhera. Irenina debata o nepřizpůsobivých mne velmi uspokojila.
17/9/07 Rozmarné léto v Celetné má krásnou scénu i celkové pojetí představení, ale naprosto mne neuspokojil přednes textu herci hlavních postav! Zato s Medvídkem v Aeru jsme s Ester byli velmi spokojeni. Víkend u Jany E. se vyvedl. V sobotu hřeben Orlických hor a v neděli trosky Litice a Potštejna zaliti sluncem. My i ony :-)
10/9/07 Kdyby jste se nudili, podívejte se na krásné fotky z Jáchymova Skotska od Kyslíka: http://c01-401c.kn.vutbr.cz/fotky/?dir=2007/08-16-Skotsko Středeční odpoledne v NG (ve Veletržním paláci) nebylo špatné. Účast na víkendu 3.C snad ani nebudu komentovat, jsem otřesen. Přivezl jsem houby, bude smaženice. Ester jde dnes na souborku, po té co udělala v týdnu chybějící potřebnou zkoušku. Na Dvojce se hraje moc dobře, v úterý jsem se s nimi potěšil.
3/9/07 sms od Jáji: "Tak jsme zdolali Ben Nevis, nejvyssi horu ostrova." a pak zas "prave hrajeme Bang v piktske pevnosti." tak že se maj! Zdena mě pozvala na plnění papriky. Dobré. Ester přijela spokojeně z GC tábora, hned se vrhla do organizování studijních záležitostí :-)) Jáchym se vrátil ze Skotska, líbily se mu tam útesy, hory, pohráli holf,.. Zašel jsem na Pottera, mohlo by to být míň ponurý a víc pohádkový kdyby bylo po mém.U Pojerů jsme slavili 50tiny, přijel jsem tam na in-linech. (ne až z Prahy!)
27/8/07 Ester odjela do Vyskéře a prej tam krásně hrajou s mládeží. Joch s kamarády má ve Skotsku zatím prý krásně a užívaj si to. Byl jsem na Roštejně na jazzu a pak zašel přes pole a les ke Kolářum na chalupu. Medvěd dělá střechu a Šiška se sekla do prstu. Ale pokecali jsme hezky a o muzice. O folku i jazzu. Vůbec jsem netušil jak nabitý bude ten Roštejn. Spálený s Gerou, Koubková super až na tu kapelu, Mariana Vargu bych nečekal že ještě někdy uslyšim live a je furt geniální i když hraje zády k publiku, Peter Lipa do dvou ráno krááása. A ti mladí!!! Eggnoise boží a folková Tua Borta by měla jet na Prázdniny, je to moc hezká muzika. Pak jsem šel spát do lesa za hrad.
20/8/07 Byl jsem s Riou v botandě tam v Troji a bylo to jedno velké zklamání. Nechápu co na tom lidi maj když to chválej. Zamával jsem Jájovi a kamošum při odjezdu do Skotska. Ozvala se Máša, šli jsme na pivo a když se ptala na Bóďu, nic jsem o ní nevěděl. Tak jsme se tam hned v neděli vypravili zeptat se jak se má. Má se dobře. Pokecali jsme u petangu a jejich děti se zatím houpaly v lanovém centru Ořech. Ester se učí. Asi na zkoušku?!
14/8/07 v Norsku bylo tak na půl slunce a déšť, vidno nevidno. Ale krásně! Voda, samá voda. Jezera, vodopády, z nebe, v brodech po kolena, v mechu a lišejníku na zmáchání dost a dost někdo i v botech. No a hory od obzoru k obzoru. Ester si v Telči užívala, nepracovala letos a jen si po nocích muzicírovala s kým se dalo. Na báru, na náměstí... Jáchym se tam taky ještě na konec Léta vrátil, už bez kola a taky si zajamoval s Varttina. Teď jsme všichni v Praze, třeba bude i narozeninový dort. No proč né?!
30/7/07 Zlatá dopadla dobře, nespokojených mrmlalů bylo málo, projelo se tam kde co a i nejezdiči si to užili. Je to hezký kraj. Ester tam ale celou dobu laborovala s chorobou a ani teď ještě neni docela fit. Taková nemoc né moc. Fota nahatých baleťáků u Mánesa mne nenadchla. Ani v Letňanech jsem si nový stan nevybral. Každej má něco. Asi zase Jurek.
24/7/07 Začala Zlatá dovolená v Č-S.Švýcarsku. Je nás tam 40 a první výlety se vydařily, hlavně ten pondělní s výpadem do Saska. Kemp dle mého ujde, počasí zatím také. Jáchym je mírně nachcípanej, polyká antibiotika a neví co to je.
16/7/07 Irsko bylo pršlavé a teplé. Představoval jsem si, že tam bude víc prastarých památek, maj tam šíleně úzounkaté silničky a mnohem mnohem ohleduplnější řidiče než máme my, divoce kvetou fuchsie ale skoro nikam se nedá jít, protože všechno je soukromé a oplocené. Ale hospody s živou muzikou a dobrým pivem jsou tam super. Jája byl na vodě s kámošema za indiána (super!) a pak na táboře kouknout se za jihlavskýma.
28/6/07 Rodina Glasů se sešla v hojném počtu, i toho Maciho vykázali z nemocnice. Pokecal jsem s Hankou, pak o kolech s Adamem, o výstavách s Macim. Potkali jsme se na ulici s Honzou Rousem, rychle jsme si to všechno řekli a opět si slíbili, že se navštívíme :-)) Šílená hoňka před dovolenou vrcholí! Stihl jsem v Aeru Saurovu starou Carmen s Gadesem a Paco de Luciou. Super!! Jako před lety.
25/6/07 Poslední předletní Jirka Č. byl rokovější a to se nám líbí. TAK měl zas Vojanky pro sebe, bylo letně a bylo tak co má nohy ruce. V závěru jsme s Ester hráli s 20kou a přijeli domu taxikem ve dvě. I banka vítala léto. Ta zas va Žluté plovárně s dračíma loděma a dalšíma atrakcema. V sobotu večer jsme jeli na Kladno oslavit 50.tiny kamaráda Vládi. Vypadal na dvacet! Jáchym byl na krátké vodě za mladšími spolužáky. V neděli se stavil u nás na pokec. Dědeček se vrátil z Moravy na nějaká vyšetření, strýc Maci je taky v nemocnici. Oba však v dobré náladě. Ester měla pravdu, Renessance je bezva film.
18/6/07 víkendová Blanice: 2x jsem (po dlouhýýýých letech) plaval! Ale loď jsem nezničil a sebe taky ne. Užili jsme si to. (Pro poruchu autobusu jsme ale dojeli domu až před půlnocí.) Ester udělala souborku z počtů za dvě. Šikovná. (ještě jí ale leccos chybí). A kdy končí Jáchym netušim vůbec! Sem se vypravil v úterý do kina na Renesance a oni ničemové nehráli! Jáchym ve středu vyjel na inlinech k Poděbradum. My žongléři jsme ve čtvrtek měli veřejné vystoupení! Sukces!! Byl jsem s naší divizí v Příbrami na exkurzi v dole Anna.
11/6/07 s GC jsme jeli Otavu v krásném slunném víkendu. Jezy byly suché, ale na vypujčené lodi to šlo jet skoro všechno :-)) Zašel jsem na Cavemana zvědav jak to hraje J.Holík. Je to víc šou proti "spiritualitě" J.Duška. Ale zasmějete se dobře, zajděte na to k Hasičum. Obíhám flétny, Ester bude hrát příští rok v komořině na tenorku. Myslim, že to je dobře, mam ty zobcovky radši. Tak jsem se jen tak mrknul na toho Zrzavého v Jízdárně. Dobrý. A uvědomil jsem si přitom, jak maj v Telči dobře tu jeho expozici udělanou, dokonalý průřez celou tvorbou.
4/6/07 Jáchym si půjčil moje trekové kolo na letní kurz s mladýma pedagogama. Zašel jsme do Jízdárny na Fillu. Je to dobrý vidět průřez celou tvorbou. A lidi žádný! Víkend v Slavkovském lese, na vysloužilé železnici z Lokte k Bečovu. Jsou tam krásné mosty a tunely a bylo to moc pěkné. Nazbíral jsem tam s Beruškou docela dost hezkých razítel.
29/5/07 Jáchym udělal státnice z pedagogiky. Pak jel do Jizerek s Tomášem N. asi dobrý. Ester se šprtá, ale v sobotu vyjela do Pitkovic na nějakou kotlikárnu s jamsesion a přidala se s flétnou k hudebníkům. Ujel jsem za víkend 250km na kole. viz Hraniční kámen - východ. Jelo nás chvílemi až 15, holky měly převahu. Viděl jsem kino s Ivuškou Bitovou. Bylo to sice o problémech citlivějších povah než jsem zrovna já, ale špatný to neni. Estin film na zápočet "problém šatnářky" je super. Nechte si ho od ní někdy promítnout!
21/5/07 Děti se šprtaj na souborku a státnice. V Bylanech bylo milo, vyjeli jsme na kolech do Žleb, pekli jsme podezřelé uzeniny, zpívali staré písně, dali koupel v rybníce a pomluvili nepřítomné. Sešel jsme se u piva s Meteldou a postěžovali jsme si navzájem :-)) Ester si půjčila mandolínu a zkouší na ní hrát. Do tréninku jsem byl zapojen i já. Zakoupil jsem 7 párů ponožek.
14/5/07 Opět krátký týden, moc jsem toho nestihl. Ale přece: výstava panoramatické fotky u Pany Marie Sněžné. Máchovský víkend s verši a focením "ilustrací" k Máji. Večer na břehu jezera, promněny Bezdězu na horizontě. Nedělní návrat Kokodolem na kole, trocha terénu i váhání před Prahou kudy dom. Ester vyrazila na padesátku v Podještědí. Ani neměla puchejře. Jó mládí!
9/5/07 Děti byly na Velkém dláždění. Z pohledu soutěžního výsledku to asi nebylo nic moc, viděno však jako vyblbnutí se s přáteli, to bylo hodnotné. 4 dny v Slovenském Rudohoří (Volovecké vrchy): počasí dost deštivé, výhledy jen zřídka kdy, parta dobrá, nálada výborná. Nevzpomínám, kdy jsem viděl naposled tak zdravé a krásné lesy jako tam!
2/5/07 svátek: dopoledne na inlinech na Zbraslav (skoro 20km, otlačené nárty), večer kino "300 Thermopyly" - velmi spokojen. Máte-li rádi komix, určitě na to musíte!!
30/4/07 v neděli jsem vyjel na in-linech na trasu Nymburk - Poděbrady - Libice. Nepotloukl jsem se! Sobotní cyklo s Bazilem bylo hodně hodně přes 100km a ještě to cítím. Zastavili jsme se s dětma u šváry ještě než dědeček odjede na letní pobyt do Boskovic. naše 3.C se vydala za kulturou do Balousovi La Fabriky na film ...a bude hůř. Nemohu říct, že bych z toho byl šokován, jak mi bylo slibováno, ale nebyl to špatný zážitek.
23/4/07 Jarní pěší voda: Kosí potok + Mže. V tom super počasí se to brodilo!! Ale ráno byla jinovatka. Jáchym byl se mnou na tom víkendu taky. Ester se učí a vyhání to své kašlání. Bylo zas jednou pivní setkání 3.C u Kalendů. Po 40ti letech jsem viděl Kaviár nebo čočku. Tehdy se Skopečkem, teď s Hrušínským. Pobavil jsem se. Broučka v Dlouhé jsem viděl už aspoň po třetí. Ale pořád se mi to líbí. Mam tam ten ansámbl rád a Goldflama rovněž. Vyzkoušel jsem nové polohorky. Poobědval jsem s Romanem Branbergerem.
16/4/07 Spal jsem na Lovoši pod širákem. Celá oslava 30ti let s OLDturisty se velice vydařila, bylo nás víc než bych čekal, hlavně v pěší sekci. Košťálov, Boreč, Radobýl. Večer diáky na ruském promítadle, kytara ... Děkujeme Žofii. Ester byla přes víkend u Vlašimi. Zašli jsme s Adamem K. na pivo. Vytahli jsme ho z jeho brlohu v muzeu na přeplněnou Letnou. Žonglovali jsme tentokrát venku, v parku. Narozeninové dary byly hlavně žonglovací: míčky, triko, "kontakt". Ňáká ta knížka, bombon. Hezké.
10/4/07 Velikonoce s oběma dětma v Ruprechticích (u Ádru) s výletem a Riinými hrátkami. Bylo nás tam 60, sportovali a hráli jsme si, ještě jsem celej rozlámanej. Oslavil jsem tam i narozeniny.Viděl jsem toho nového Stopparda v Národním. S Plastikama live, sice přes 3h dlouhé, ale mě se to líbilo, zas na mě dýchla ta naše minulá totalita, ale tak celkem mile. V Aeru byla premiera Špátové dokumentu o Radůze. Bylo to super, s muzikou, kecama, bezva! I Ester se to líbilo. Zas už mam přes 80 kilo. Kde se vzalo, krucipísek!
2/4/07 Ester je nějaká připochcíplá. Vyjel jsem na prví kolo letos, taková zahřívací 80ka. A měl jsem už i první defekt, akátový trn z Barandienu. Jednodenní voda (Doubrava) byla suprová. Počasí, voda akorát tak pro mě, jaro na březích. Jen jsem z toho trochu zmoženej. Divadlo English is easy (slovenské divadlo GUnaGU) mě moc nenadchlo. Jáchym byl v týdnu na lyžáku v Krkonoších, počasí mu teda vyšlo! 2x jsem vyjel na inlinech, když je teď tak hezky. Na Vyšehrad ale nejezděte, je tam samá dlažba.
26/3/07 v neděli jsme s Ester nevytahli paty z domu. Snad to nebyl poslední hezký den letos! V pátek jsem odjel plesat do Kolína na Petrův Big band. Moc ho tam slyšet ale nebylo. Pak jsme se přesunuli do Bylan kde ho bylo slyšet lépe. V odporném počasí jsme se též procházeli v okolí. Ester se vrátila z Friesovek. Musel jsem ji dokrmit, přijela pohublá po Pavlově zelné dietě :) Ale zalyžovali i pohráli, nevypadala nespokojeně.
19/3/07 Nevíte někdo kdy jsem byl naposled na tetanu? Víkend pod stanem! Foukalo, ale proti předpovědi nepršelo. Noc pod hradem Pravda nebyla ani z půlky tak studená jako den. Ztratil jsem mapu a zkusil nový 45l batoh. Jája se stavil s vrtačkou a s Esťou dorazili tu naší koupelnu. Děkuji děti:)) Ester jela na Friesovky s GC, snad si tam ještě zaběžkuje, určitě si dobře zahraje. Udělali jsme s Mrázkovic Overnight u nich na vsi při barriqueovaném víně :)) Zašli jsme se Stejspalovic na večeři, abychom zdrbli naše děti jakož i kamarády.
12/3/07 Už víme kam na ZD07: kemp Vysoká Lípa. viz kalendář Byl jsem u Jany Sucho v Boru, courali jsme tam po okolí, Sloup, pískovce, na tom jejich kopci (Klíč) jsme byli. Jáchym byl někde na Mácháči a pak v noci hráli na Štvanici hokej s Hostivičákama. Ester o víkendu šetelila doma. Odložili jsme s Ranem sněžnicový víkend na Šumavě. Na příští zimu. Ve středu na žonglování bylo plno a nám postarším to šlo zaručeně nejhůř :))
5/3/07 Stavil jsem se u Prajerů na chvilku. Výročka GC v kině aneb 80. vyhlašování Oskarů (TOP SIX). Mě se to líbilo, patřila dle mého k těm lepším. Bolek pro dámu na balkoně - dobrý! Bezva nápady, pěkně realizované, spokojenost. Je v divadle jinej než v TV. Výbor GC u nás doma schůzoval a jedl sivena a makrelu. Děkujeme za návštěvu. Byl jsem na turisťáku, z Francie přijel na návštěvu Vezekmín. Jirka Černý byl dobrý, leč rezervace stolu opět selhala, podivné. Rekonstrukce koupelny finišovala v po a út a to bylo už maso. Ale teď už tam jde zas konat hygienu.
28/2/07 Zpoždění Aktualit tento týden zavinila přestavba koupeny, ale teď už je konečně hotova, jen poklidit. Víkend v Praze: kronika, památník na Vítkově (poprve v životě jsem tam byl), nějaké narozeniny,.. Kultura: Spirituál Q. - mdlé, Vinohrady, Jistě p.ministře - sitkom tak do televize, zlepšil jsem si chuť hraním v Cerpe Diem s Petrem V. beseda s Medou M. pro nemoc zrušena, nebo spíš změna programu. Celkem zajímavé i když pomalejší, tak že někteří usínali:)
19/2/07 Pěší víkend u Žďáru se vydařil, courali jsme v zasněžené krajině a klábosili. Byl jsem na Dobešce na "Malé lesní Traband" jak bych nazval jejich nové komorní obsazení. Hráli úplně nové věci (Fanklab z toho byl na prášky) jen v přídavkách zahráli ty Sáry a Pasažéry, ale mě se moc moc líbili! Tečeme doma novýma stoupačkama a čekáme na zedníky. Je to ale razgromka!!
12/2/07 Někdo si stěžoval, že tu nemám nikde email. Tak mám. Ukaž kursorem na fotku tady dole a v popisku to je. Čtyři dny na Jizerce (Stará pila) s Kvadrantem a Libereckými turisty byly prima. Sněhu dost, někdy se nam i povedlo na něj namazat :)) Poprve jsem se tam podíval i do Polska, hodně se tím rozšířily možnosti kam jet. Večerní zábava s muzikou dobrá. Po složitých jednáních u nás doma začne výměna stoupaček a trubek přilehlých. Ester udělala v úterý tu hnusnou zkoušku, co jí předtím 2x vyprali. A hned ještě jednu další jako přídavek.
5/2/07 V sobotu večer jsme s Bázou a Žofií zajeli k Pojerum a v neděli vyjeli v pěti na běžky. Sněhu bylo jen tak tak a na klistr, ale dobrý. Jeli jsme svižně, všem se to líbilo. A to nemluvim o tom, jak se Lubošovi povedla výborná kachna s knedlikem! Navštívili jsme s holkama z třetí cé Urbánkovi. Holky se tak rozkecaly, že nás se Zdenkem skoro nepustily ke slovu.
29/1/07 Ester se v neděli moc povedly (konečně) palačinky bez nerolovatelného okraje. Prodloužený víkend v Bílých Karpatech byl opravdu zimní, na běžky sněhu dostatek, namazal snad každý. Nikdo si myslím nic nezlomil. Míla Perglová mě ostříhala těma mrňavejma nůžtičkama na "švýcarském" noži a docela bych řekl že dobře. To je teda dost šikovná! Jáchym byl na lyžáku s dětma ale moc je toho asi na lyžích nenaučil. V ponděli jsme hráli s GC v Carpe Diem. Esťu vyprali od nějaké zkoušky z počtů.
22/1/07 návštěva ZOO: 8 dospěláků a 8 taky dospěláků ale "dětí". Bezva jako vždycky! Vypravil jsem se s jistou VV k Démonum pro staré filmy z GC historie. Přijali nás vlídně, podobně jako u Míly, kde jsme se stavili cestou tam. Zastavil se u nás ve středu Jáchym na bramborák. Zašel jsem i na toho Anglickýho krále a mě se to teda moc líbilo, i ta válečná půlka z které jsou lidi trochu rozpačitý. Přišlo mi to Hrabalovsky milé a to má být. Ostře sledované vlaky na Palmovce jsou dobré představení.
15/1/07 víkend v Praze. Nechtělo se mi na hory, i když asi tam bylo hezky. Zašel jsem na žonglování a asi budu chodit do kurzu, abych s tim konečně pohnul. Jde mi to i nejde. Záleží jak se na to člověk dívá. Žofce odepsal Opičák (Michal Ň). Je šťastná a já jí to moc přeju.Leccos se tento týden změnilo, ale o všem se na internetu nedá psát:-))) Výstava Dekadence je suprová, jděte se tam podívat!!
8/1/07 Počasí o víkendu hrozné, společnost v Deštném v OH velmi dobrá. Až na to že si tam Vlaďka polámala nohu na ledě. Opravdu jsem jí to nepřál! Ester udělala nějaké počty za jedna. Trochu šprtka, co?
30/12/06 Vánoce jsme s dětmi trávili v Boskovicích, pohádky, knížky, bruslení, návštěvy. Ester pak odjela za GC dětma do Krušných hor, až někam k Nejdku myslim, já zas do Telče za kamarádama a Jarretem a Katkou Garcia :))). Prošel jsem se krajinou a navštívil kasteláný na Roštejně no a pak rychle do práce na konec roku. Jáchyma v Boskovicích ještě zdržela návštěva Míši, ale závěr roku taky tráví v Telči s kamarády a hokejem. Tak všechno nej!! A střídmě!

předchozí aktuality