4/10/22 Zítra bude zlatíčku Ince dva roky. Poslední etapa pouti z Blaníku na Říp byla štastně ujita. Bylo to dobrý. Teď jsem přišel s trojkovýho hraní, mam je rád. Včera na noční kešce ve Stromovce. Keš nic moc, ale Stromovka za tmy bezva.
26/9/22 Šťastný návrat z Chorvatska. Byl jsme na kololodi, počasí super, moře krásné, jen ta cyklistika v kopcích a po kamení už pro mne moc neni. Ale nestěžuji si, hezká dovolená to byla.
11/9/22 Moc pěkně jsem si zahrál a zazpíval s 3kou a pak ještě i na Malé Straně, tak že super. Byli jsme s Ester a dětma u zubaře. Derek se vykroutil (s tou sádrou :-) Huberta jsem vzal do Loučeně na bludišťata. S Riou, Amálkou a Matějem jsme si to velice užili.
4/9/22 V pondělí jsem se vrátil z pouti, tak jsem pak vorážel doma. Derek si zlámal ručku chuděra. Nebo nešika? Čtyři dny od Bohumína přes Hlučín, Ostravu, Příbor (Freude, Frojde!), Štramberk, Jičín nový i starý, do Hranic. Na kole, na těžko se stanem, překvapen, že Ostravsko nevypadá vůbec jako Ostravsko :-)) Nejsme umazaní od šmíru a cyklostezek tam maj víc než u nás. Doporučuji.
29/8/22 Z kraje týdne jsem byl na dvou cirkusech na Letní Letné. Ten co je na obrázku na vstupenkách (a na plakátu) byl opravdu úžasný. Klubka, provazy a sítě. Na 4 dny pěšky od Blaníku na Říp. Teda jen druhá etapa od Kouřimi do Čelákovic, 60km a 7 nás poutníků. Spíme v Kouřimi, u Simči a Rana a pak v Kersku. Krásné putování!
15/8/22 Týden se nesl ve znamení Folkových prázdnin v Telči. Návštěva Třeště a Třebíče (zklamání) a koncertů Prokopa, Nezmarů, Radůzy (spokojenost) a Buty (bída) ale i dalších zajímavých. A kamarádi telečtí. Prostě léto. A hned po návratu výstava Káji Saudka v Tančícím domě - suprový! Taky jsme byli s Jáchymem na pivu onehdá.
9/8/22 od předminulého čtvrtka do minulé středy jsme jezdili na kolech podél Mohanu (SRN). Horko docela dost, ale je to hezká jízda, rovinky, vinice, hrázděná městečka. Dobrý. Tenhle týden jsem byl v kině na Elvisovi (zbytečně dlouhý) a Planětě Praha (takovej NGeographic) ale je to oboje pěkný. Ester byla v Telči, i já se tam chystám.
24/7/22 Tento týden jsem trávil s kamarády na Zlaté dovolené u Holic na kempu. Ač ho předem pomlouvali, já byl spokojen. Trochu retro, zdaleka ne plný. Večerní zpěvy, přes den koupání a cyklo výlety do okolí, pokec s kamarády, ranní kavárna u našeho soukromého kavárníka, prostě léto jak má být. Jen trochu moc parné na můj vkus.
16/7/22 Pondělí a úterý zpívání (Kampa + Štvanice s Jerym). Ve středu kešky a na kolečku s Derekem. Čtvrtek a pátek tak trochu narozeninový čundr s Jáchymem v Roverkách, noc na Krkavci a courání po okolí. Tak že dobrý týden a teď Zlatá dovolená.
11/7/22 Tři dny v Česko-Saském Švýcarsku pěšky nejdřív u nás od Mezné louky a pak v SRN se spaním venku. Ve třech bez stanů, protože tam to jde. Jen některé cesty neprojdete přes popadané sežrané smrky. Boskovice, festival hudby, filmu, divadel a hlavně s dětma a vnoučaty. Taky tam byl Bazil, tak že jedna velká pohoda.
4/7/22 Hubík už se vrátil s velrybou z Kanárů. Původně chtěl domu kosatku živou, ale slevil na plyšáka. Sešli jsme se s Bažoděsem na pivu, pokecali. Na srazíku 3.C to bylo velmi veselé, jistě se ještě letos srazíme. Všechna vnoučata jsou v Boskovicích, já se tam za nima taky chci zastavit.
28/6/22 V úterý přijel Ran, zašli jsme na hraní v Jeryho čajovně a pak ve středu prošli JZ kout Brd, tam okolo Třemšína. Bylo hodně teplo, tak že i když se nám to moc líbilo, byl jsem z toho pak hodně vycucnutej. Hubík je furt ještě na tom Tenerife.
21/6/22 V týdnu jsme zašli na Jiřího Suchého do Semaforu (Kdyby 1000 klarinetů). No je to už starý pán. Tři dny na jezerech Solné komory, s CVOKem na síčkách. Kajaky, hory, čistá voda, slunce. Prostě nádhera. Hubik je u móře. A chce domu kosatku.
15/6/22 Dvě akce v týdnu: dvoudenní výjezd do Krumlova na tu slavnou točnu. Hráli Divotvorný hrnec a nám se to líbilo. A Krumlov taky, lidí ještě ne tak moc. A pak s GéeSkou Vysoké Tatry. Tři dny chození po slovenských velehorách, zdolali jsme Terynu, povozili se električkou a bylo krásně slunečno a hory byly vidět !!
5/6/22 Týden byl jednoduše super! S bratranci na Medenici. Vyprávění pohádek, foukání na bebíčka, podržet kolo, aby se rozjeli a vytahnout je z pod něj v příkopu, vytahnout třísku, jau! Po fáborkách lesem, trampolína a domeček, krmení kozla a mravenci a brouk lesklý. A v ponožkách se nespí, kluci!
28/5/22 Vrátila se mi kytara z opravy, už zase si mohu doma zahrávat. Po dlooooouhééé době Jerryho čajovna. Hrajou tam ale krásně. Tenhle týden jsem měl lenivou.
23/5/22 Tak jsem stihl 2x orienťák a to s vnoučaty. Jednou s Derekem a podruhé jsem si vzal do lesa Inku. Výroční procházka Gymnasionu se vydařila. Počasí, dobrá účast, zajímavosti cestou i závěrečná prohlídka zámku.
15/5/22 jsem tu zpět z cesty, která měla trvat dýl. Ale bylo v Beskydech a okolí krásně.
9/5/22 s GCsen jsme šli z Hudlic na Máminku a já pak odbočil na Velíz, ani nevim kdy jsem tam byl naposled. Víkendové Rakousko s Géčkem. Na kolech okolo Bad Ischl, to jsou Hallstattská jezera. Počasí moc nevyšlo, ale ono je s kamarády vždycky dobře.
2/5/22 V pondělí jsem zaskočil s Jáchymem na pivo. V úterý jeli seniorFiti na kolech podle Labe a já to zkusil s nimi. Jsou na mě až moc teréní. Od středy s Hubíkem na Klimentu na malé babičkyádě. Až na to, že se vrátil s horečkama, to bylo fakt dobrý. Kolečka, pískoviště, lodičky na potoce, lezení po stromech na sadě ...
24/4/22 Měli jsme školní výlet se základkou. slavníkovská Libice a Poděbrady. Sraz s gymplem se velmi vydařil, bylo veselo, mam je rád. Po dlouhé době jsem byl v kině, Notre-Dame v plamenech. Trochu jako Hoří má panenko, ale tak dobrý.
18/4/22 Už ve čtvrtek jsem odjel do Třeboně na zámek, kde Brněnský kvadrant dělal Velikonoční kolečkárnu. Byla zima jako v morně, fakt v sobotu a dnes to bylo nechutné. I tak jsem denně jezdil a s kamarády si užíval jihočeskou krajinu, k večeři pak třeboňského kapra. Večerní hraní pod taktovkou Pepina a s houslemi, basovkou a zpěvy. Bylo tam veselo a milo. Slámovi byli taky někde venku s přáteli. Jáchym zase cyklil s H.
10/4/22 skočila na mne chřipečka, tak jsem ani neodjel na Jarní vodu. Sirotci to zvládli beze mne.
5/4/22 Víkend v Brně. Jednak Ejhle Brno, v neděli průvodce po Brněnských kavárnách a večer HaDivadlo (Po celou dobu představení, probíhá představení). A hned jsem navázal pondělním výpadem do Vyškova, na kole jsme objeli s Riou pár keší v okolí. Město se nám líbilo, krásná radniční věž. S Ester a dětmi v Zemědělském muzeu bylo super super! Setkání s Hogem a Kafrem v stejkhauzu - rád jsem je viděl :-) ... a jiné.
29/3/22 Víkend ve Švýcarské Basileji. Půjčili jsme si kola a objeli kus Německa, Francie i Švýcarska. Zastavili se ve Vitře u rozhledny a na moderní architektuře (F. Gehry), procourali večerní město, zašli i do obrazárny a taky na věž sv. Martina na Munsteru. Hrací slezina byla tentokrát s malou účastí, ale zahráli jsme si dobře.
23/3/22 Vypili jsme konečně to pivo s Adamem K. Po roce sraz 9.D a naplánovali jsme školní výlet do Libice. Hezky jsem si zahrál s malostraňákama. Středeční GCsen na Brdech, až tam k Jincum někam jsme došli. Derekovi vrtali zub. na Palmovce Dianiškových 294 statečných se mi tůze líbilo a v pondělí v Dlouhé Lucerna - klasika, spokojenost. Mám nový pas. Včera s bratranci na kolech a Inka na odrážedle a pak jsem je usínal. Dlouho! Dnes kousek od Okoře, takový malý keškovýlet - krásné počasí.
13/3/22 Ve středu návštěva města Most (nikdy jsem tu nebyl) a okolí, krásné počasí. V sobotu Veltruby - Kolín opět překrásně i když hodně zima. A v neděli Poděbrady - Nymburk taky bezva, furt slunce. V La Fabrice jsme shlédli Krasavice interkontinentální (Issová, Polívková) a musím vám to doporučit, opravdu bomba. Taky jsem běhal s Derekem na kolečku. A myslim, že se ještě dost naběháme :-) Ba ne, pude to!
6/3/22 Jedno nedokoukaný divadlo (Elefantazie ABC), hezké hraní na 3ce i ve Válci. V úterý bylo krásně, tak jsem ještě vyjel na běžky. Bedřichov Knajpa. Čtvrtek s vnoučaty na písku a sobota s kamarády na výletě u Plzně (Chotěšov, Stod, Křížový verch) Jupíí!
28/2/22 Kačerské setkání u Orloje 22.2.2022 ve 20:22 hodin :-) Středeční výlet s GCsen byl v krásném počasí a u Kolína, pak jsme se s Riou odebrali do Bylan a užili si tam příjemný večer s polopenzí :-))) Následně jsme navštívili v K.H. Santiniho kostel, stojí to za to, jakož i zahrady u Gasku. A v pátek jsme se jako správní vyžírkové navezli na Klimenta, kde nás živili celý víkend. Ale na běžkách to oba dny v Krušných bylo super, krásné nové sněhy i slunce. Díky Miluško, díky Luboši.
20/2/22 Divadlo Ponec, krásná dvoumužná kombinace cirkusu a tance se líbila. Koukolová hora je nad Zdicema a my se tam vyškrábali s kamarády z GC ve středu. Foukalo, ale bylo pěkně. Návštěva města Plzeň - za keškama a taky se tam projít po náměstí a tak.
14/2/22 O víkendu jsem vzal Dereka a jel za babičkama do Kořenova. A že měl Jáchym volný čtvrtek - pátek tak si domluvil bydlení nedaleko a s Hubíkem jeli taky. Byli s námi celé dny. Na Štěpánku bobo-saňová expedice, kopání tunelu ve sněhu, práce s lopatou :-) Taky karban, stolní hry které jsem ani já nepochopil a kreslení, stříhání. Hezké to bylo.
7/2/22 Víkend jsem trávil opět na běžkách, jak taky jinak když stále sněží. Spanilka s TAKem v Beskydech, pěkné pěkné pěkné. Jedno pěkné hraní jsem si vyslechl u Ireny. Vlastně to byl dvojkoncert a Everly brothers v podání kluků mne velice potěšilo. No a na 3ce jako obvykle krása veliká, chodim si tam zafoukat moc rád.
31/1/22 sešli jsme se konečně s Bažoděsem, tentokrát v čajovně. I když to byl vlastně jenom Baděs. Tak jsme se chystal na divadlo, odpadlo. Místo toho jsme byli v Aeru na outdorových filmech. Bez nadšení. A znovu na prodloužený víkend na Šumavu ale: na tu Německou, na horší počasí i sníh. Se spolužáky z MFF.
25/1/22 Krinda pána, nepíšu aktuality! Tak stručně: Výstava Kolář u Medy: velká krása! Bivak v Roverkách, opět super, šest pod nulou a sníh!! Ran, Simča, Jana. Divadlo: Dianiškova Špinarka hostuje v Dlouhé a my jsme u toho. Krásné. Úvalský event k Petrovým narozeninám. Díky Petře. No a Šumava, Prášily, oslava s Riou na běžkách. A nasněžilo!! Bílá romantika okolo Prášil, všechno nej Rio!
2/1/22 Ahoj v novém roce! Výstava Falza v NG byla dost amatérsky udělaná. Divadlo v Dlouhé Bez roucha. Taková fraška až moc. Rychlé šípy v pražských Stínadlech II - no loni to skauti udělali zajímavější a dotaženější. Silvestr v parku Konopištského zámku byl poklidný s fajn atmosferou. Šampíčko, cukroví...Akorát ta keš noční nestála za moc :-(
27/12/21 Celý vánoční týden v Boskovicích, nejřív my s Ester a děti, pak dojel Jáchym a nakonec Slámis. Huberti nás před Štědrým dnem opustili, aby si udělali Ježíška doma s Pájou. Hodně jsme tam chodili bruslit. Naučili se tam kdysi Jáchym s Ester, tak snad se to povede i s další generací na tomtéž kluzišti.
18/12/21 V pátečním DeníkuN vzpomínali lidi na V.H., četl jsem to cestou někam a dostjsem slzel. Chybí tu. Středeční výlet na Závist byl fajn. Zubařka mi vytrhla 1/3 zubu. To mě nikdy nenapadlo, že by mohlo jít :-) Dnešní hraní pod kamenným mostem bylo příležitostí vidět spoustu lidí, co už ani nepamatuju. Tak hezké Svátky všem.
13/12/21 Nějak jsem zase pochrchlával, tak jsem se dost držel doma v klidu. Víkend v Dánsku, v Kodani. Pršelo sice víc než málo, ale procourali jsme to tam a hlavně si užili vánoční atmosfery včetně vánočně pohádkového nočního Tivoli.
6/12/21 Srazík s Batťkovic se povedl, děti hučely, my pokecali a zase snad ne za tak dlouho zopakovat. Vydal jsem se na nejzápadnější bod republiky. Šlapali jsme rozbředlým sněhem, foukalo a padalo, ale byli jsme tam. První běžky sezony, Jizerka s 18kou, krásný sníh. Jenom kdyby ta úprava stop začala s 1. sněhem a ne až někdy.
28/11/21 Úterní výlet v Posázaví byl krásný, ten den jediný v týdnu svítilo slunce a byla to velká pohoda. Po dlouhé době jsem zase byl v Dobřichovicích na rehábku - inspirativní. Srazy gymplu a vejšky. Hlavně ten s 3.C se vydařil a máme spoustu plánů. První sníh za Prahou - jen tak pro náladu a za 10 000. keší. Jáchym s tělocvikáři spal o víkendu dvě noci venku, jo jsou to borci. Přestal mi fungovat můj nahorudolu stůl :-((
21/11/21 Tak jsem se dva týdny nehnul z domova, nakupoval přes rohlik a blbnul. Ale virus zdechl. Hned jak skončila karanténa, vyrazili jsme s Ranem na vandr do Máchova kraje. Bezděz, Hradčany, Mácháč bez koupání, Jestřebí, Dubá. Dvě noci pod skalou, tři dny chození na těžko (jen asi tak pod 7 kilo :-), krása veliká i když počasí podzimní. Dnes jsem zajel k Ester, byli tam na návštěvě spolutcháni. Zítřejší rodinná sešlost se ruší, Pájá chytla nějaký moribundus.
8/11/21 Sem si z Boskovic dovezl vira. Už tam jsem začal chraptět a PCR z pondělka už bylo pozitivní. No jo, to jsou ty techtle mechtle.
1/11/21 Víkend 22.-24. v Krkonoších. Vlastně v Rýchorách. Na Lysečinské boudě s 18kou. Počasí bezva a výlety taky. A večer povídání a smuzikou. Prostě fajn. Boskovice: Měly dvě tváře. Tu původní jako pěšárna s Kvadrantem a s večery s kamarády, asi 25 nás chodilo po okolí. Ta druhá tvář se odhalila, když děti řekly, že tam pojedou taky, a tak jsem měl všechna vnoučata pod jednou střechou. Honička, ale krásná. Ráno děti, pak výlet, podvečer vnoučata, pak večírek s BK a nakonec noční pařba s rodinou. Závrať!
21/10/21 Znovu jsem jel na odložené představeni do Uherského Hradiště. Až na to že to hrají 3 hodiny to bylo slušné. Romeo a Julie, ale byl jsem spokojen. Před divadlem jsme ještě zajeli do Velehradu (s prohlídkou katakomb - slabé), cukrárna (no?!) a pak na rozhlednu Salaš (pěkná). Děti jsou z Prahy, tak jsem akorát byl dvakrát hrát, 13ka dobrý a 2ka taky nebylo špatný. A teď se chystam jít na M.Stranu foukat v muzeu Hudby.
12/10/21 Tuhle jsem si užil Hubíka, ale u Esti jsou nachcípaní. Víkend v Rýchlebských horách: krásné počasí, ale krutá zima a severák hlodal kosti. Nový spacák (quilt) se ale osvědčil a v noci mi zima nebyla. Smrk, Hraničky, Borůvková hora, dobrá hospoda na konec v Bílé vodě. A jelo ná 15, to je myslim úspěch, samí příjemní spoluturisti. Díky.
5/10/21 5ti denní vodácký zážitek na Mošovském Dunaji (HUN) s Jitkou, Simčou a Ranem. 85 km na seakajakách, většinou příjemné slunné počasí. Spaní pod stanem, ale jídlo většinou v restauracích. Včera jsme s Ester byli s dětma v Šárce a potkali jsme Prajerku, co jsme ji asi 15 let neviděli. Tak jsme na dětském hřišti asi hodinu kecali.
27/9/21 Víkend na poutní cestě Velký Blaník - Říp, já jen tu etapu na Vlašim a Č. Šternberk. Krásné počasí, dobrá společnost a zrovna tam měli pouť Svatováclavskou. Konečně došlo na slavení vnoučecích narozenin. Vyjel jsem na Šumavu chodit, ale došlo jen na noc na Boubíně, pak mne vyhnal déšť a NEviditelnost. Literární noc - zas po letech, letos v Braníku, atmosféru to má, ať už jsou ukázky jakkoliv praštěné. Návštěva Čáslavi pro jednu keš co ji potřebuji do statistik (360 stupňů). Maj tam pěkné parky a okolí.
18/9/21 Maleč je obec se zámkem (žili zde Palacký a Rieger) a krásnou kavárno cukrárno koloniálem kde jsem si s potěšením dal malé pivo a odpočinul na svém výletě. Doporučuji! GCsen radostně šlapal z Vidimi do Zakšína a bylo nás 7. U Tábora jsou kešky a ferata. Vypravili jsme se tam s Ranem v pátek. Vnuci smrkaj tak jsem je tento týden vynechal. Hluboké nedorozumění hrálo v klubu Válec a my s Ester byli u toho. Máme je rádi.
13/9/21 Dneska jsme s Ester a dětmi byli v botandě. Víkend na kole a v kopcích. Jizerka, Stará pila, krásné počasí a krásní kamarádi. Děčínské feraty jsou těžké, ale je to fajn takhle ve stěně s výhledem na zámek. S Míšou jsme to přelezli třema cestama a zcela vyčerpáni odjeli domu :-)
6/9/21 Letní Letná jako obvykle Francouzi jsou dobří. Do Uherského Hradiště na divadlo na otevřené scéně? Blbost :-) Taky že odpadlo pro déšť. Ale večírek s Marťou, Dášou a Čudlou byl opravdu retro vydařený. Druhý den Buchlovice s Maňáskama, zámek, super. Víkendová voda s 18kou: Ohře vodnatá a slunečná. Je to krásná řeka a bylo to moc fajn.
29/8/21 Víkend se spolužáky v Orlických horách na kolech. Počasí nám ale hřebenovku nedopřálo, jezdili jsme podle Orlice (Záhoří, Neratov) a v podhůří (Rychnov) a tak. Ale dobře jsme pokecali a pohádali se. Ester s dětma ještě jednou jela do Boskovic.
23/8/21 Ve středu jsem odjel na Lhotku (Jižní Čechy) za Ester a ve čtvrtek tam za námi dorazil i Jáchym s Hubíkem. Byl tam Géčkový 3-generační tábor, tak že jsme si to dost užívali. Derek měl sice nohu v sádře (podezření na zlomeninu), ale příliš se neomezoval v pohybu :-) Inka už chodí. Zatím rozpačitě, ale chodí.
16/8/21 A teď jsem byl v Telči zase já. Taky Alice tam byla, s kamarádama jsem se pozdravil, na Cirk LaPutika zašel, Radůzu, Jarrety a Mňagu poslechl, na molu Matěje a Predraga, krása veliká. I v podloubí se hrálo a do Dačic jsem zajel párou pro pár keší a na výlet na Kostelní Vydří. Tak asi takhle. Jo ale taky jsme byli s Jáchymem, Slámisem a bratrancema v Zoošce. Tramvajka, brouzdaliště, skluzavka u bývalých slonů a pak snad ještě želvy? Derek si prý asi zlomil nožku. Doktoři váhají, ale do sádry mu to dali. Jen ho pustim z očí.. Ti rodiče!
8/8/21 Víkend na Klimentu s bratranci Hubertem a Derekem, kam mne pozvali kamarádi. Domácí se starali, brácha nás tam dovezl a tak já jsem si už jen musel vypůjčil vnoučata. Dědečkova zlatíčka. Ester s Inkou a Alicí jsou v Telči. Ty se teda maj. A potkali se tam s půlkou Válce (klubu kam chodíváme zpívat)
1/8/21 Nejdřív s Hubíkem (a Jájou) Olympijský park - super, pak s Ester a dětma ZOO. Byl tu v Praze Doktor s Martinou a tak jsme zašli na večeři a pokecat. 2x zpívání: ve Válci Orkije a na Kampě u domečku. Zakončení Zlaté dovolené bylo fajn, zapěli jsme, zacyklovali, dali Synagogu i s galerii v Heřmaňáku (galerie = bomba, tam musíte!), několik cukráren a všem se to líbilo :-) Všem skoro 50 lidem.
26/7/21 Na trojce i na Kampě jsme si moc hezky zahráli a zazpívali. Tak už se to snad zas vrací. Víkend byl ve znamení začátku Zlaté dovolené. A hned se nás tam sešlo tak 35. Super. Jen škoda, že jsem musel v neděli do Prahy. Ale rád jsem vás viděl.
18/7/21 tuhle jsem zmok a bunda co je zaručeně nepromokavá ... tak jsem si tenhle týden koupil novou. Na jak dlouho?! Víkend na kole a po keškách a ke kamarádovi na Havlbrodsku. Mělo pršet a skoro furt, ale spadlo to na severu a já ani kapka. Štěstí.
12/7/21 Víkend ve Varech, ne jako lázeňský povaleč, na turistice v okolí (na Andělské hoře též). Maj tam spoustu altánů, kde se dá krásně přespat! A v sobotu bylo krásně.
5/7/21 Začíná se zvolna hrát po hospodách, i já jsem začal. Prodloužený víkend s Esťou v Boskovicích. Tak že jsem si užíval Dereka a Inky. Pohodička.
28/6/21 Tentokrát jsem jezdil na kole. Ve středu jsem doprovázel kamarády na týdenní akci když jeli kolem Prahy. No a na víkend jsem je (vlakem) dohonil u Č.L. a pokračovali jsme společně na sever k českému Nordcapu. Je tam krásně v Sudetech, zajeďte si tam někdy. Malý provoz na silnicích, slušné povrchy, malebná krajina přijatelně zvlněná.
20/6/21 Na orienťáku v Malešicích to bylo rychlé a mě postihla křeč do nohy, tak jsem byl rád že jsem rád. V Carpe Diem hrál Marien band, ale bylo to rozpačité. Nastala vedra, nechtělo se mi nikam. Na výbor GC do Úval jsem ale musel. Víkend s oslavami narozenin kamarádek jsem zkombinoval s pěší turistikou okolo Malé Skály a na Kozákově. Až na to vedro dobrý. Jo jeden neni nikdy spokojen, studený máj, pekelný červen :-)
14/6/21 Týden byl ve znamení orientačního běhání a příprav na těžký cyklovíkend. Bylo třeba znovu po pauze osedět si zadek. Hraniční kámen je akce, kdy se jede přes víkend z Prahy až na hranice republiky, tentokrát asi 185km na západ k Mariánkám. Na těžko, se stany. Pátek jsme dojeli někam za Lány, v sobotu 85km před Úterý a pak už to šlo. Hluboká údolí nědělních (Úterských) potoků nás skoro zahubila. Ale dojeli jsme všichni.
5/6/21 Živi a zdrávi z týdenního pobytu v Medenici. Ani bratranci ani já jsme neutrpěli týdnem bez jejich rodičů na Géčkové akci babiček a vnoučat. A bylo to super!!! zkuste si to taky! Orienťák dva dny po aplikaci 2. vakcíny mne neschvátil. Byl jsem opět po čase s Bazilem na pecích s kočárem. Konečně s 13kou na zahrádce i když zatím bez hraní.
23/5/21 vlastně jen pár takových drobných výletů, počasí chladné a vlhkě, nic pozoruhodného. Víkend v U/O u Jitky s kamarády z Kvadrantu. Já chodil pěšky, někteří i sedli na kolo, ale pokecali jsme a zazpívali náramně. Tak díky, čert ví kdy se zas sejdeme.
16/5/21 Cestovatelský týden začal návštěvou Hluboké / V. a výstavy ruská avantgarda - dobrý! Ale pršelo, tak že ani zámecký park, ani nic. Pak jsem vyjel do Šternberka za Doktorem a courali jsme po Olomouci. Taky v galerii - pršelo i když míň. Závěr týdne přes Kolín do Jablonného nad Orlicí. Kešky, turistika, počasí se stále lepší. Byla tu na návštěvě Inka. Trošku bulela, trošku spala.
10/5/21 Takovej krásnej den, tak mi to nedalo a umyl jsem po ránu doma okna. Víkend pěší s kamarády na Berounce po cestách které vesměs neznám a s večery velmi příjemnými. Když jsou bratranci spolu, zapomínají na celý svět. Ve čtvrtek například bez nejmenšího zaváhání prošli potokem. Íňa už docela obstojně leze.
2/5/21 V pondělí mne Jáchym s Hubertem pozvali na cykloprocházku za kamarádame do Hostivic. V týdnu jsem byl 2x ve Voděradských bučinách. Nejdřív pěšky za keškama a den na to s duchodkyněma GC na kole a to byla překrásná trasa co jsme dali. Víkend: Rakovnicko na kolech. Dráha dělala co mohla aby nám to překazila, ale nakonec jsme ji udolali a na Berounku se dostali. Dnešní návrat byl ale zas hooodně studený.
2/4/21 Moc hezký výlet z V.Popovic směr Štiřín, po Ringhoferově stezce, doporučuju. Zajeli jsme na kolech s Hubíkem a Jáchymem ke Stejspalum na návštěvu a pak na pivo a na pískoviště. Víkend na Brdech po čundrácku s ohněm a kytarou. A překvapivě tam skoro nikdo nebyl. Ani na kempech, ani na pěšinách. Užili jsme si to náramně.
16/4/21 Naše sdružená oslava čtyř dubnových narozenin se vydařila. Koupil jsem si polohovací stůl (nastavitelná výška) a to je teda bomba. Dá se pracovat ve stoje i v sedě, úplně super! Takže jsem se přestěhova z jednoho pokoje do druhého, všechno je jinak.
12/4/21 Hubert si pro radost začal stříhat své dlohé vlasy. Lokny odhazoval bezstarostně na koberec. Ale nepřejte si vidět, jak vypadá po té co mu to rodiče "srovnali". Oslavil jsem kulatiny distančně s Géčkem, takovou tou pexesovou konferencí, díky bylo to fajn. Středeční školní výlet s 9.C od naší školy podle Botiče se mi líbil.
5/4/21 První cyklotúra k dětem na západní okraj Prahy byla za 50km. Než pořádně začaly Velikonoce, vyrazil jsem na Berounku, za Křivoklát. Kopce tam jsou pořádný a hlavně druhý den na cestě zpět už jsem tu a tam musel s kola slézt. Mimo to byla druhý den ukrutná zima a když se neni kde v hospodě ohřát... no fuj. Ale výlet stál za to!
27/3/21 Jitka oslavila kulatiny a Géčko distančně s ní. Už mam 1. astruseneku. Mírně běhám a chodím po Praze, nic moc. Jinak hraju šachy s počítačem,ale smutno pohledět! Dnes jsem napumpoval a vyzkoušel jestli ještě jezdí můj cyklopark. Jen aby bylo kam. Hubert má doma kruhy a lezeckou stěnu. I na strom za barákem už vyleze.
15/3/21 Velmi odvážně jsem si koupil sportovní boty přes internet :-) A vyšlo to!! Ale ty nervy. Včera jsme měli rodinnou sešlost - zajel jsem vlakem k Jáchymovi, na odrážedle jsme se přesunuli k Ester a ve velkém větru pak honili po parku drandící bratrance. Komorní společné hraní s T a J. Převažovalo ale kecání - no po tom půstu není divu.
8/3/21 Zkusil jsem Dramox, že by divadla, ale místo týdnu zdarma, mi cpali furt jen zaplať, zaplať! Jsem opravdu doma, jen chodím běhat do parku, po letech. A hraju na kytaru a luštim co se dá. Derek je pozitivní, ale Ester a Slámis ne. A Inka? Bůh suď.
1/3/21 nejdřív jsem trávil 4 dny na Šumavě. Ještě to šlo dva dny na běžky v nejvyšších partiích hor, pak pěší výlet k Plešnému jezeru a poslední den inverze na Libíně. Hezké. Zubní, divadlo na webu, bruslení na umělém ledě, kešky v Praze. A poslední víkend před závorou ještě bivakování a čundrování po Roverkách. Oheň, kytara, krása! Mějte se!
14/2/21 Ani tenhle týden jsem se moc neflákal: 1. na běžkách po Praze s fotkou z Karlova mostu. 2. podél potoka Kačák lyžmo od Unhoště do Loděnice - romantika! 3. Brdy, klasika okolo Skalky, slunce, lidi, sníh. 4. brusle s bratranci u nich na rybníku. Krása. A jedeme dál! Předpověď slibuje další týden bez oblevy.
7/2/21 Tenhle týden byl zasvěcen Krušným horám. Ve středu z Cínovce na východ na Adolfov a Telnici (obleva, vlhký sníh a mlha), o víkendu se spolužáky na druhou stranu (padá, spousta sněhu a méně stop). A ještě jsem stihl navštívit Inku a Dereka abychom si spolu pohráli. Zajeli jsme do Hvězdy, nakládali tam zrovna dříví drapákem na valník.
31/1/21 Ještě jednou jsem byl lyžovat v Jizerkách (Bedřichov) a potkal tam Žofku se Slávkem a v neděli pak v Krkonoších (Benecko, H.Mísečky, Zlaté návrší) s Ranem a Simčou za neskutečného počasí. Paráda! Coural jsem s Boďou v děšti po Stomovce, dobře jsme si pokecali. I za Hubertem jsem stihl zajít.
24/1/21 Tento týden byl ve znamení sněhu. Úterý a středa na luxusním sněhu v Jizerkách a neděle zase pro změnu v Orličkách mezi Šerlichem a Haničkou. Je to radost, tak aby nám to vydrželo. Schůzovali jsme s GC výborem přes počítače a telefony. No, u vínečka to je lepší.
17/1/21 Byl jsem s Bazilem kočárkovat na Pecích. V pátek jsme s Ranem vyjeli na běžky na letiště do Zbraslavic. Pěkný! Dva dny s Hubertem (rodiče vyjeli bivakovat na Brdy) se velice vydařily. Spolu s Derekem jsme si užívali mimo jiné na pekáčích na šíííleném kopci na Lukách a bylo to super!
11/1/21 První běžky letos: Jizerka Smědava. Krásný prašan na modrý vosk, velká radost, že to jede. Prošel jsem se Dalejským údolím a skončil u Dereka. Vzali jsme pekáč a šli bojovat na hromadu hlíny, jestli to sjede. Sám se bál, ale půjčit pekáč nechtěl :-))
7/1/21 Zastavila se tu tuhle Inka a jezdili jsme spolu po Pecích než si Ester vyřídila co potřebovala. Novoroční čočka byla výborná! Včera jsem byl odpoledne u Dáši a hráli jsme šachy. Podařilo se mi jí dát pat :-( Ale oba jsme byli spokojeni.
29/12/20 Štědrý večer jsem trávil u Huberta a snědli jsme velikou rybu, první svátek vánoční jsme se zase setkali s bratranci na Lužinách. Řádili jak černá ruka. Byla tam i Inka! Dnes jsem udělal další velký krok v rekonvalescenci:-))) Moc se neopíjejte, ať vstoupíte do nového roku v dobré kondici! PéeFko viz kalendář zde na stránkách.
20/12/20 tenhle týden jsem dost hřešil a zašel (ne jednou) do hostince za kamarády a zazpít si. Tak doufám, že jsme to všichni absolvovali bez přenosu. Zastavil jsem se na Míráku ve stejnou dobu jako tři z mých spolužáků ze základky. Rád jsem je viděl, ale ta atmosfera tam letos prostě chybí. Rekonvalescence neprobíhá moc podle plánu. Zvolna.
12/12/20 v úterý byla na Dvojce Beatlemanie, celodenní pořad ku vzpomínce na Lenona (a spol.), moc pěkný s Meky Žbirkou a Petr Janda zazpíval na živo jednu jejich písničku a tak. Moc nevycházím, ale přijímám návštěvy, citím se dobře. Budu jistě brzy jako řípa.
6/12/20 Vrátil jsem se po 11 dnech z nemocnice. Plánovaný zákrok dopadl. Nejsem ale ještě docela funkční, tak že se budu muset aspoň týden držet doma. A je tam zrovna docela hezky. Však se dočkám!
23/11/20 V sobotu jsem byl v Posázaví a tam už bylo sněhu, že jsem se bál že mi napadá vrchem do polohorek. Ale procházka pěkná. V pátek jsem si dal pouť po vnoučatech (i dětech :-) a užil jsem si je. Tenhle týden mi nevolejte! Budu mít jiné starosti.
18/11/20 Pozvali mne Hubertovi na SvMartinskou husičku a to jsem teda neodolal. Výborná!! S Ranem jsme byli na dvě noci v přírodě a u ohně, ve spacákách a v pískovcích. Super super super. To je divné, že svítí sluníčko nejvíc když sedím doma.
8/11/20 Chodili jsme s Ester, Derisem a Inkou po Cibulkách. Objednal jsem si poprve jídlo až domu. Z mé oblíbené Havelské koruny. Vařej opravdu líp než já, i když .. :-) Ještě jednou jsem vyrazil na den do Kokořínského dolu a prošel to v krásném počasí od Šemanovic do Mšena. Šifrovačka TMOU byla letos počítačová, ale přes noc, jak se sluší. U Slámů jsme si zaluštili do sytosti a vydrželi opravdu celou noc nespat. Skončili jsme těsně za 100kou z 600+ týmů! A ještě jsem si užil vnoučat.
2/11/20 Jáchym, s Pájou a Hubíkem byli na "letním bytě" v Držkově v podjizeří. Vydal jsem se za nimi, sice nebylo krásně, ale bylo tam krásně. A pohrál jsem si s Hubíkem. Víkend jsem po delším váhání strávil s kamarády. Nakonec nás nebylo tolik, abych z toho měl špatné svědomí. A bylo tam fajn. Po letech jsem zase navštívil trosku Týřov. Tam teda couralo lidí dost.
21/10/20 Stavovali se tu kluci Hubík a Derek s tatíky. Taková pánský jízda na Pecích. Nabídla mi Azulka, abych se přidal na třídenní courání po Žďárských vrších aneb návštěva všech sedmnácti osmistovek co tam maj. Dalo to 65km ale dost na lehko, spaní kde se dá (veranda, autobusová zastávka), jídlo ale své, hospody 100% zavřeno, potraviny jakbysmet. Počasí silně podzimní i když celkem bez deště. Docela jsem na nás hrd :-)) A lidi prakticky žádný. Dobrá akce.
15/10/20 Ve středu jsme se sešli u Hubertů abychom tu holku zapili. Bratranci teda ještě ne, ale my dospěláci. Tak na Zdraví! Holky jsou doma a zdravé. Vyzvedl jsem Derulína ze školky a počkali jsme doma na ně. Inka bráchovi přinesla krásnej vláček. Podzimní hory nebyly na Slovensku, ale v Novohradských horách. 17 odvážných žen a mužů přešlo od Kaplice přes Slepičíhory a Zaječí, Kuní a Kraví hory na Dobrou vodu, Stropnici a Hory. Počasí nás šetřilo a stany vydrželi. Teploty pod pět naštěstí nad nulou. Krása!
6/10/20 Dneska nás opustil můj kamarád Pastelka. Zašel jsem vypít dvojku Vavřineckého, tak jsme spolu činívali po léta. Dvakrát jsem mu svědčil na svatbě a znali jsme se skoro 50 let. Po té co odešla Bába jsem si s nikým tak nerozuměl v politických, ekonomických a společenských hovorech jako s ním. Bude mi moc chybět.
5/10/20 ............... Máme Inku !!!................

předchozí aktuality