18/2/24 D+I měli karneval ve školce a Ester jim ušila hezké vestičky ze záclon do mé kuchyně :-) S+E byli v Jatkách na La Putice (Runners) a moc se jim to líbilo. Jáchym s Hubíkem jsou furt na horách. Z pátku na sobotu jsme s Ranem byli v Roverkách. To Mrtvé dítě je opravdu po smrti.
7/2/24 Řeznická, divadlo Ralativita s Táborským byla dobrá volba. Spanilka v Jeseníkách - ke kašli se přidala rýma a tak jsem se v půlce vrátil domu. Bylo hnusně, nelituji. A kašel s rýmou se mě drží. Čtu si a hraju šachy. Povaluju se doma.
29/1/24 Bezruký Frantík na Palmovce se nám s Jáchymem celkem líbil, podobně jako v Dlouhé Adrian Moule (s Riou). Víkend na Šumavě sice bez sněhu, ale krásné počasí a tak jsem byl spokojen. Oslavenkyně snad taky.
15/1/24 kultura: film Oskar a Alma jen průměr, Kalich Dobře rozehraná partie (máme Báru Hrz. rádi) a Dianiškův Pravomysl (Dlouhá) velmi potěšen, jděte na to! Vypukly brusle, super hladký led na rybnících všude! Den s Jozífkem a Holoubětem na Holanech a Mácháči, jiný den na jihu u Veselí s GC, dnes s Jáchymem Počerničák a Kyje. Boží!!! GéeSka plánovala, byl jsem u toho.
8/1/24 První týden roku proběhl v poklidném poflakování. Ria laboruje s rukou, ramenem, krkem,.... První víkend roku my trampové musíme ven :-) Roverky, země zaslíbená, letos v pětici (s Edou a s Janou) za větrno mrzivého počasí, ráno byly kaluže opravdu na vtrdo. Kytara, oheň, R7D a courání skalama.
2/1/24 a je tu nový rok! Na Silvestra jsme vyrazili do lesů na noční keš, ale nedali jsme ji, nedařilo se. Ale hezky tam bylo. . Pak jsem pojedl pár chlebíčků, podíval se na sousedův ohňostroj a šel spát. Dopoledne na Nový rok jsme vyrazili na Novoměsrskou vodárenskou věž, maj to tam pěkný. Ještě setkání s kačery a máme to za sebou :-)
29/12/23 Byl jsem na Zelanáčích u Vodárny, na Trchové, Nezmarech a Jarretech v Telči. Vánoce v Boskovicích s rodinou Slámovou. Pohádky, bruslení, výkrmna. Zajeli jsme s Riou do liduprázných Slavonic. Podařilo se mi konečně zaplatit v hospodě Qerkem, asi tak na 3.- 4. pokus. Vše nejlepší do nového roku!
18/12/23 Týden byl ve znamení dalších adventních setkání s GC, se spolužáky těmi i oněmi. Navštívil jsem Zuzanu a Honzu R. prima pokec. Film Hranice a beseda a Agneszkou v LaFa. Trochu jsem se toho bál, ale dobrý. Už pvními dárky, cukroví, strom a tak.
12/12/23 A ještě za sněhem: Jizerka, Stará pila a víkend s 18kou. Krásný sníh a už mám adventní běžkovou 100ku. Sraz u stromečku s Géčkem se povedl, bylo nás tam jako psů. Nakonec jsme se sešli i s tím Hogem, když jsem nestihal sraz Dentes v pátek. A dobře jsme si pokecali!
8/12/23 s GSkou jsme byli na první adventní víkend ve Strmilově. Sněhová nadílka, jesle i adventní koncert oblastní lidušky, krása! Zajeli jsme k Pojerum na kachničku k večeři a zalyžovat do Krušných. Luxusní sníh. S Ranem jsem běžkoval i ve čtvrtek a to v Železných horách nedaleko Seče. Sníh mokrý, ale běžkoval jsem tu poprve v životě.
30/11/23 Vyjel jsem na první sníh: běžkoval jsem v pondělí v Jizerkách. Krása! Až na ty lesáky! Ester i Derek i Inka zpívali se sborem ze 100důlek v sále Pražské Konzervatoře. No krása :-)) Zašel jsem na výstavu Petra Brandla. Moc pěkně udělané to je.
26/11/23 Včera jsem byl na GC Tancovačce, dokonce jsem i trochu tančil. Dobrá akce! Týden setkání: s Gymplem je to pokaždé super a máme se rádi, s vejškou to taky není špatné, mame dobrou docházku. Už začalo sněžit, tak ještě trochu a jedu na běžky :-))
20/11/23 Návštěva Benátek (It) - detaily najdeš jinde na stránkách. Film Boromini a Berniny: no tak mohlo tam být víc architektury a miň meziher. Pája letěla na Mauricius. A tam vedle. Slámovi víkendili v Jičíně, hezké fotky poslali.
10/11/23 Víkend s Géčkem na Trailu v České Třebové se vydařil, pocourali jsme po okolí, vylovili kešky ve městě a zazpívali s kamarády. Se seniory jsme ve středu šli v Krušovic na jih, hezká procházka. Dáša dělala ve vsi SnowFest a já se tam vypravil na filmy a na pokec. Cestou domu jsem druhý den ve Vlašimi zašel na "Hogeho" výstavu obrazů. Včera jsme dali poslední etapu Davida Černého po Praze (Jinonice + Butky). Je to borec.
30/10/23 Včera jsem byl na výletě u Plzně podívat se na vypuštěné divoké koně - no byli tam, ale divoce nevypadali. Zato tam řádili Modřanští motokrosaři. Nechal jsem se očknout proti chřipce, tak to budu teď zdravej. Ester udělala ten náš narozkovej dort, opožděně jsme vlastně připomněli 6-6-3. narozeniny.
24/10/23 Víkend v Toulovcových Maštalích s Brněnským Kvadrantem se vydařil. Hezké Maštale, zpěv a kamarádi. Víkend jak má být. Jáchym ztratil hlas. Snad ne na dlouho. Bránocké divadlo, skupina Loosers a představení Loop nás moc nenadchlo. Trochu jsem místy podřimoval.
19/10/23 Takže, covidy tam byly aspoň čtyři, ale snad mírné. Inka taky chrchlá a Hubík zas měl včera teplotu. Zato já měl kontrolu na onko dobrou. Víkend v Alpách v Otztalu jen turistický průměr. Jinak dobrý. Jedu do Maštalí s BK, těším se.
10/10/23 Ten Slovenský Ráj se myslím povedl. Všichni vyprávěli jak tu bylo před 40 lety a jiné hrdinské eposy, na dřevěných žebřících ale už někteří šli na všechny čtyři. Počasí bylo jen tak tak a dokonce to lezlo k nule, ale aspoň jsme mohli vytáhnou své luxusní modely oblečení a večer se dobře bavili alespoň ti, kteří neusnuli hned po večeři. Jedna nejmenovaná účastnice si tam rozjela covídek, tak čekám co ostatní :-( Ester furt ještě laboruje s chřipečkou.
5/10/23 Dnes jsou Ince tři. Byl jsem v Boskovicích, za Hubíkem a Jájou. A s Riou. Prohlídka hradu, synagogy, westwernové městečko, Pilské údolí... Vyjeli jsme na jednu noc na čundr do Rovrek (Mrtví dítě). Ale spali jsme tam jen 4 ostatní odjeli v noci domu. Kytara, oheň, krása. Já tam jel do Heřmánek, v týdnu není problém s dopravou.
25/9/23 Jsem nachcípanej. Je to viroza, nebo covídek, čert ví, ale je to každopádně otrava. Hlavní podezřelý z bacilonosičství je Inka, ale kdo ví :-) Bažoděs se sešel v čajovně, pokecali jsme pěkně. Vedl jsem Dereka poprve do lidušky, ale nevim nevim.
19/9/23 Hubert byl v Držkově, ale už je zase zpět. cykloCDNka v Jizerkách se vyvedla. Já jezdil s Miluškou a Riou, bylo nás ke dvaceti a počasí krásné. Byl jsem na divadle kde hrál můj spolužák Hauzik a byl jsem pobaven.
12/9/23 Od úterka do čtvrtka jsme jezdili po České Kanadě na kolech. Od Jindřicháče cikcak do Kaprouna a na Zvůli, přes Rudolec na Landštejn a spodem preš zničený vesnice a přes Rakousy zpět do JH. Krása. Sousedská sešlost Braník je už na pomezí komerce, ale pořád tam jsou ještě sousedské prvky. To na Lužinách dětské odpoledne už je naprostá katastrofa. Ale svých vnoučat jsem si tam užil.
4/9/23 Oppenheimer se nám líbil, Letní Letná už méně. Byl jsem u všech vnoučat, ale taky na zpěvech na 2ce i na Malé Straně. Víkend na Vltavě s 18kou se vydařil. Na řece i v kempech je sice šílenej brajgl, holt bussines pro nevodáky, ale řeka je furt překrásná, suprově teče a jezy se daj všechny jet.
26/8/23 Vyjeli jsem si s Riou na Slepičí hory. Vlastně jsme začali v Novohradských na Hojné vodě, přesli ty všechny Kráví, Kuní, Zaječí, Slepičí a jiné hory a Kohouta a pak do Kaplice. Na těžko. A hned jsem další den vyrazil s Ranem na Brdy, keško čundr. Večer dorazily i Simona s Jitkou a taky začalo trochu být do deště - ráno docela hodně. Ale vybralo se to a my si pochodili. A na obou akcích bylo spousta ostružin.
15/8/23 Vyrazil jsem s třemi vnoučaty do Království železnic. Užili jsme si to náramně. Znovu Telč, s Riou a na Báru (Hrzánovou), jen na jednu noc, se zastávkou v Jihlavě. Včerejší hraní s okleštěnou Druhou Slámou bylo trochu jiné, opět pěkné.
9/8/23 Vydal jsem se na dvoudenní pouť přes pahorky u Švihova, je to tak pustý a krásný, jeleny jsem potkal na pár kroků, užil si to. Jen v noci přišla fronta a tak jsem nepohrdl brzkým ranním autobusem z nedaleké vsi a zdrhal domu :-(
3/8/23 Nejdřív jsem byl na pár dnů u Kaplice u kamarádů, trochu zazpívat, trochu popít, popřát oslavenkyni,... Pak jsem se trošku potěšil s vnoučaty na Lužinách i v Jinonicích. A teď jsem se vrátil z třídenního pobytu v Telči s keškama, Ester a Alicí N. a kapelama co tam zrovna byly. Prohodil jsem pár slov i s Julkou a Zdenkou Tichotovou. Dobré!
17/7/23 Ještě jsem stihl boskovický festival a užil si tam i D+I a vůbec. Zlatá dovolená 40. ročník v Hamru na jezeře. Překrásné okolí, dobrý kemp i počasí, standardní účast, hudba, cyklo, kamarádi. Prostě se to povedlo. A pak jsme tam zůstal ještě dva dny. Trochu s Ranem a Simčou, trochu s Esťou a spol, měli vedle v kempu týden po nás, tak jsem to trochu prolnul :-) A svezl se i na padlbordu.
4/7/23 Vyjel jsem k Žofce na Vinici na setkání se Suchými větvemi. Pokecali jsme, zahrál jsem staré písně co jsme kdysi znávali a vydrželi jsme do 3 hodin ráno!! A přibral jsem tam za ty necelé dva dny asi 2 kila. Hubík se dnes konečně vrátil z nemocnice.
28/6/23 Hubík si k těm neštovicím přibral i nějakého koka a otravu krve a je už skoro týden v nemocnici, a ještě tam bude. Klučík. Jel jsem s Riou na kole od Čimelic přes Blatnou blablalba Nepomuk blablabla na Švihov a pak na Plzeň. Docela jsme si mákli - no tak teda ne. Ale hezké to bylo. V noci sprchlo, mam věci jako hnůj.
20/6/23 Děti, vlastně vnoučata, všechna tři, mají neštovice. Asi z Medenice. Krásné tři dny na malé Fatře, přechod od Strečna po Rozsutec po chatách jen tak na lehko. Paráda.
11/6/23 Bratranci byli na školce v přírodě. Každý na jiné. Jel jsem s GC na vodu. Ríša vybral letos Lužnici pod Táborem. Až na to, že odvezli jednu posádku do nemocnice rychlou, jsme se měli pěkně, 20 čísel nad sjízdným minimem je pro nás optimální.
3/6/23 Navrátil jsem se z Babičkyády v Medenici živ a zdráv, ale znaven. Zatím to vypadá že děti jsem vrátil nepoškozené. Inčin kašel mne dost drtil, ale vydržel jsem a nepovolal posily. Spoluprarodičům děkuji za příjemný týden.
26/5/23 Vyrazil jsem v týdnu do Brd na dva dny. Praha, Paterák, Koruna, Jordán, Tok a spaní pod širákem. Zas jeden letošní plán splněn. Ran mne dnes pozval na in-liny do Hradce. Dali jsme 22km a užili si to. A teď přijde Medenice pro babičky (dědečky) a vnoučata. Moje všechny tři :-)
19/5/23 Mam před sebou nový noťas a ještě to s ním neumim. Tak že co se přihodilo od minula. Mallorka. Pěší přechod tamních hor v partě 18 kamarádů. Velmi vydařené, snad už brzy budou i fotky. A vlastně ještě babičkyáda u Luboše a Milušky, 9 vnoučat (moji D+I) a to taky bylo krása veliká.Taky sraz 9.D už bez Karla a setkání s 3.C taky ne zrovna přeradostné, loučíme se s Pavlem.
23/4/23 Nějak se mi rozsypal počítač, bojuju s tím šíleně, jsem na mrtvici. Jerryho čajovna bylo výborná, U3V stálo opět za bačkoru, kontrola u lékaře OK. V Balbínce s Dentes na kapele BRAN, velice spokojeni. Až na tu noční dopravu MHD.
17/4/23 víkend: Jarní pěší Lužnice z Bechyně do Tábora. Nejbahnitější a nejpodmáčenější co jsme kdy šli. Ale stejně je tam krásně bez lidí a stojí to za to. Stany nepromokly a na mokré nohy jsme si nějak zvykli. Druhá U3V bojovka (bez Huberta) nebyla opět nic moc.
10/4/23 Velikonoce z Prostějově na kolech. Brněnský Kvadrant se tam sjel abychom objeli okolí, zazpívali si společně po večerech, ochutnali navzájem mazance a jiné dobroty a nakonec se i pobavili folklorně. Bylo to velice příjemné. I když to počasí... Hubík byl s Géčkem a tátou někde u Nového Boru.
4/4/23 stavovali jsme se za kamarády v Bylanech a cestou tam navštívili sestry Válovy v Gasku v Kutné Hoře. městská hra po Hradci s Bažoděsem a Rychlé šípy po Malé straně - jsme hravé! Hrál jsme s 5kou u Milánka a s Vlastou a spol na Žižkově, paráda. Vyměnili mi (asi po 15 letech) wifi modem doma. Ale nic není zadarmo :-(
26/3/23 Géčko mělo výročku v Dolních Počernicích. O náhodě to bylo. Pěkná, pěkná, pěkná. Navštívil jsem Stejspalovi v Hostivicích, už jsme se teda dlouho neviděli. Divadlo pod Palmodkou: Mlčení bobříků (Dianiška) nás dost zrozpačitělo :-) Mam nové botky od Xera, neb těm od Inov8ů v druhé sezoně praskly svršky :-( Já vím, mohou za to moje staré nohy, ale přeci.... Hrál jsem v ResPUBlica i jinde.
20/3/23 Tak jsem tu ve zdraví zpět z Jordánska. Bylo tam teplo i zima, ale hezky.
11/3/23 Viděl jsem se se švagrem Pavlem, s Ester jsme byli v ABC na Maria de Buenos Aires (no jsem z toho v rozpacích) a pak jsem si byl pohrát s Hubíkem gamesy na tabletu :-) No a pak jsem začal smrkat a chrchlat, tak se doma čajuju.
5/3/23 Dvoje běžky když teda napadlo. Super v Jizerkách kolem Josefodolské přehrady, pak už na horším sněhu Krusné hory u Flájí a v Německu. Ale počasí oba dny luxusní. Keškový okruh na Křivoklátsku, krásné počasí. S Ester jsme byli na Velbloudím hraní a pak jsme u nich v sobotu dělali šifrovačku Sendvič. To je vždycky dobrá zábava.
27/2/23 V pondělí byla Inka 4 a půl hodiny v herničce. To bych nevydržel! Divadlo Kalich a Bára Hrzánová. (Kočka v oreganu) Krásný výlet u Jíloviště. Fakt paráda. Do Chýnova za Bílkem (měli zavřeno do května, ale my jsme klikaři a dostali jsme se). Jel jsem na hrací do Kolína a druhý den s Ranem do lesa někam ke Kosové hoře. Stínadla II aneb hra po Praze s Riou, Helenou a Bazilem. Volám:" Stínadla Vontům!"
20/2/23 výlety: Kozojedy a okolí, lužní les u Kolína, středeční Radobýl (a Litoměřice a Terezín). hraní: S Vlastikem (jako obvykle super), 3.středa ve Válci a sobotní masopustní Nikolas s Frantou K. kultura: divadlo v Celetné (Snímek 51), Ponec (divné "Un loop pour l'homme"), sobota s HF a Bazilem Bílkova vila, neděle ve stejné sestavě Strahovský klášter: zavzpomínat si na Památník národního písemnictví co tam býval. Slabší!
13/2/23 Tenhle týden jsem byl 2x s Inkou. V herničce a pak v ZOO. Je to holka šikovná a odvážná. V sobotu jsme ještě zaběžkovali v Krušných s Miluškou a Lubošem. Ale sníh už nestál za moc, klouzalo to, ošklivo bylo. Ale zase jsme si pokecali večer - a přežrali se :-(
5/2/23 Od pátku do neděle na běžkách v Polsku: Od Stohu Izerskeho, noc na Hale Izerske, Orle, Harrachov, Vosecká a noc na Szrenici. Do té doby dost hnus počasí. V neděli ale azuro a my si to užili na hřebenech Krkonoš. Tak vypadá Spanilka s TAKem. Zlatá dovolená bude v Hamru na jezeře od 8. do 15. července.
30/1/23 na běžkách jsem byl v pondělí, ve středu a ve čtvrtek. Jizerky. Taky jsme byli v Bránickém divadle na Losers cirkusu, Konkurz se to jmenovalo. A na víken prodloužený zase na běžky. Krušné hory kolem Cínovce a do Němec. Super to bylo!
22/1/23 Dneska jsme byli na výstavě v té nové galerii na Klárově. Trochu si z nás dělaj prču :-) Zahrál jsem si v Nikolasu, zazpíval jsme si s Ranem v Jerryho čajovně. Sněží!!_Rychle rychle, než to sleze.
16/1/23 Irenina beseda v panem Kosatíkem, 3kové hraní, kačeři Na Palmě a zpívání v Nikolasu. Taky koncert v Emauzích, kde zpíval Derek i Ester, každý se svým sborem téže lidušky u téže zbormistryně. V Úvalech dělal Bluebaloon opět narozeninový oheň a bylo nás tam dost. Děti se vyblbly ve Veletržním paláci v hracím koutku, byl jsem u toho. No tak Andreje jsem nevolil, to si pište! Ani ve druhém kole tak neučiním.
8/1/23 Silvestr tradičně s noční keší, letos na Zbraslavi. Byl to příjemný večer i když jsem opět smrkal a kašlal. Uspávání Inušky opět neúspěšné. Nějak mi to nejde :-( První víkend v roce jezdíme s kamarády na čundr. Spali jsme v Roverkách pod převisem na trampském kempu, velká romantika to byla, i když letos beze sněhu a bez zimy (+5).

předchozí aktuality