25/3/19 Ve čtvrtek jsme si vzpomněli na Bábu, už je to patnáct let co tu s námi neni. Byl jsem na Hygieně a stavil jsem se pak u pekaře Romana. V úterý jsme měli Vlastikovo hraní bez Vlastika, ale taky to bylo hezký. A na Velbloudech se hrálo krásně. Středeční výlet s GCsen byl v Srbsku a na Americe a bylo krásně. Derek se tu zastavil pokoukat tramvaje u vozovny.Už jsem se projel na kole, ale bylo to jen tak hrcfrc ani zadek nebolí.
17/3/19 furt mě nějak drží ten kašlíček, už jsem zašel i k doktorum. Měli jsme výročku s GC, maškarní a volební. Zase mě nevyškrtli a budu muset výborovat.
10/3/19 Tak jsem si docela zahlídal, Ester měla asi 3 akce (např. zubaře :-)) a Derek byl hodňoučkej. Ale asi na mě smrknul a já propolehával víkend s kašlíčkem. Velbloudí hraní, Viola, Bažoděs, ještě něco,... vlastně jsem se neflákal. No a výlet k Zakšínu na jednu exklusivní keš, ten se opravdu vydařil. Jaro už je za dvěřma a bude určitě krásné.
4/3/19 Koupil jsem si nové běžky, ty starý už opravdu nemaj hrany. Po dlouhé době jsem zase byl hrát v Blatničce. Chystáme se v létě do Rumunska na hory a máme ještě jedno místo volné. Včera nám šifrovačka Sendvič moc nešla, ale stějně jsme si to dost užili.
25/2/19 Byl to takový dost hudební týden. Už bylo na čase, nějak to flákam poslední dobou. Víkend byl prodloužený (už ve čtvrtek jsme jeli) a to s kruhem MFF a na Šumavě. Na německé straně u Železné Rudy. Sníh bohužel nestál za nic, špinavý a zmrzlý. Ale jinak to bylo pěkný, já to tam neznám, tak že jsem rád.
12/2/19 trochu jsem byl smrkavokašlavej tak jsem zrušil Šumavské sněžnice. Mrzí mě to, mohlo to být bezva. 451 stupňů F v Dlouhé (hostoval tam někdo) bylo docela dobré. Srazík 9.D měl bídnou účast, ale pokecali jsme dobře. Vašek Koubek v Balbínce okouzlil.
4/2/19 Na víkend jsem se vrátil do Beskyd. Ale nebylo to stejné. Sněhové podmínky o hodně horší, těžký mokrý na klistr. A byl to docela masakr. Horská služba hledala na skůtru, jinde zas zasahoval vrtulník, ale to se stane :-) U nás dobrý
29/1/19 Další výkend na běžkách, tentokrát bez slunce, ale sněhu je i v Beskydech nad poměry. Byla to Géčková oslava Riiných narozenin a bydleli jsme v chatě Sněžná. A maj tam i piáno. V úterý bylo hraní v Žižkově na Žižkově a bylo to zase super. Jako vždycky.
21/1/19 Orle: polská chata, kterou máme rádi, ale s kterou je obtížná komunikace. Nemaj email a telefon neberou, záznamník přeplněný. Tak že letos na nás zapomněli. Bydleli jsme v ratejně a hodně hledali kam lidi uložit. Ale počasí bylo úchvatné, sněhu ke dvoum metrům, to skoro nepamatujeme, mráz -20 ale jelo to všem ať mazali co mazali, krása na pohled. Tak že napřesrok zase... Týden divadel: Dopisy Olze (Dlouhá), Viola: 3 gentlemani a ještě něco s Labusem, nic moc
14/1/19 Už jsem byl 2x na běžkách, jednou v Jizerkách v týdnu, jelo to rychle a v neděli v Orlických to už bylo mokré a počasí taky tak. V Úvalech dělal Petr táborák, byl to dobrý nápad. Zahráli tam na kytary a pekli se buřti,... s Hubertem v herně bylo moc dobře, vyblbli jsme se dosyta. Jáchym byl na kurzu v Bedřichově a Pája s Hubkou taky.
7/1/19 Víkend na čundru. Každoročně se Simonou a Ranem jezdíváme na první lednový víkend někam pod převis přespat a pokecat u ohně. Letos to bylo do Roverek, posbírali jsme tam pár keší, prošli se blátem i sněhem, užívali si samoty ve skalách a dolech, pekli buřty a spali venku jen tak ve spacáku. Vydařený začátek sezony. Na Silvestra jsem byl s Dentes se projít od Čelakovic k Přerovu/Labem okouknout Hogeho nový atelier. Ester jsem potkal na Velbloudím hraní a u Jáchyma jsem byl na novoroční čočce.
29/12/18 Tak a jsem zase zpět v Praze. Uf. Boskovice: s Ester a spol. jsme koukali na pohádky, bruslili, smažili rybu a bramboráky, zašli na hřbitov i na náměstí k obecnímu stromečku,.... Telč (Lhotka): koncerty Nezmarů, Jarretů a Epydemye a pak večer s nimi v hospodě zpěvy a kecy. Hezký závěr roku. Teď ještě ten Silvestr.
21/12/18 Tak Vánoce už u nás podle rodinné tradice začaly. Derek fouká na novou harmoniku a já se těším z prvních dárečků. Ještě jsem se setkával, potkával, svařákoval, zpívánkoval, turistoval, hlídal i keškoval. Ale teď už odfrčim do Boskovic a budu si užívat poklidu maloměsta a televizních pohádek. Užijte si to taky tak.
16/12/18 Tenhle týden byl plný setkávání se s kamarády všecho druhu. Tak se to v adventním čase sluší. A ještě zbyl čas na vnoučata :-))
10/12/18 V Jizerkách nebyl sníh a dokonce ani pěkné počasí ne. I tak jsem si to tam užil. Ještě jednou Vídeň. 3.C překvapila a jelo se na svařák a na Breughela. Díky Ellen, bylo to dobrodružné :-)) Středeční seniorklub vyrazil do Kutné Hory na výstavu, po městě a na Kaňk. Bylo krásně. Přinesl jsem si domů smrkovou větev, začaly Vánoce!
1/12/18 Taky jsem byl ve Vídni. Podívat se na obrázky a tak. Na seniorský výlet jsme jeli do Sv. Jána Na Hrací 13kové to bylo bezva, na té 4kové už tolik ne i když hrají dobře. Sešli jsme se s MFF kruhem i s gymplem a taky s Pastelkou Navštívili mě energetičtí šmejdi, ale prokouk jsem je. Tentokrát ještě ano. Serie kačerských eventů (setkání) na trati na Říčany bylo velkolepé. Vrátil jsem se v půl druhé ráno :-) Napadl sníh.
21/11/18 Rodinné setkání s Batťkovic se odehrálo u Slámů doma. Super! 5 dní v Belgii: Brugy a Gent. To první město se nám líbilo moc. Taky tam ale bylo lepší počasí. Já se sem vrátil po 28 letech (s Bábou jsem tehdy servasili Beneluxem), ale nepamatoval jsem si z toho ani Ň. Fotky budou, jen co se trochu vzpamatuju.
11/11/18 V týdnu jsem s Ranem vyrazil na dvoudenní čundr do Roverek, t.j. Kokořínsko ale až tam na severu u Blíževedel. Hory doly a spaní na trampském kempu s ohněm a romantikou. V pondělí jsem hlídal Dereka a v pátek zase Hubíka. V sobotu jsem dodělal jednu těéěéžkou kešku pod Bezdězem. Jsem tuze rád. Lopotil jsem se s ní rok a půl.
5/11/18 S Bažoděsem jsme byli na další únikovce, tentokrát v Karlíně. Ve středu jsem se jel rozloučit s kamarádem Jarkem až do Ratíškovic u Hodonína. Ale nakonec jsem rád že jsem tam jel. Víkend s Gymnasionem nás zavedl do Bystřice nad Pernštejnem a okolí. Byl to vydařený už 45. Trail.Pak ještě taky rehábko v Dobřichovicích, zubní hygiena a čajovna s Růženou. Vnoučata byla "na prázdninách" tak jsem ani jednoho neviděl.
29/10/18 Víkend jsem trávil s kamarády z Brněnského kvadrantu ve Skutči. Je to tam opravdu krásné, žulové lomy, v létě fůra koupacích, určitě se sem zajedu podívat až se zas oteplí. Taky jsme si hezky zazpívali a i když bylo počasí hanebné, moc jsme si užili.
21/10/18 tenhle týden se nic nepřihodilo. Kolo, pěší výlety, kešky, zpívání v hospodě, debata v ROHu,... nic se nepřihodilo :-)
16/10/18 Vrátil jsem se z 33. ročníku Podzimních Slovenských hor a bylo to překrásné. Prodloužený víkend na Polaně a ve Veporských vrších s výhledy na oboje Tatry a s kamarády z GC. Všichni vydrželi výstupy i sestupy, medvědi nás nesnědli ač byli viděni, vlaky nam neujely ač zpožděni. Jsem rád že ještě můžeme :-) S Hubertem jsme si to ve čtvrtek krásně užili. Louskám ořechy.
10/10/18 Omlouvám se těm, kteří tu hledali už v pondělí pár slov, jsem nějakej liknavej. V sobotu jsme na kole jeli podle Labe tu část mezi Ústím a Roudnicí. Vlastně jsem nikdy Portu Bohemiku neprojel, trochu ostuda, tak teď už se vám mohu podívat z příma do očí :-) Odvolil jsem. S GCsen jsme byli ve středu na Mořině. A ještě pár keší v Libčicích, straz 9.D velmi příjemný, něco hraní, den v bance pomoct kolegům, krásné stáří :-))
1/10/18 Hubert má antibiotika, musim dát pozor aby mě nenakazil, srab jeden :-) Zalovil jsem si kešky u Čáslavi v údolí potoka Klejnárka a bylo tam moc hezky. Taky jabka, hrušky a ořechy cestou mezi lidi. Po letech jsem jel stopem, jen kousek, ale přece. A šlo to dobře. Asi už vypadam opravdu zbědovaně. Přešel jsem kopečky od Děčína po Vrabinec (to je jen kousek) a tam na Vrabinci jsem byl po 35 letech. Bylo nádherně, ale to u vás určitě taky.
26/9/18 Na prodlouženém výkendu v oblasti Dachsteinu bylo rozpačité počasí, ale i tak tam bylo hezky. Debata se Šimonem Pánkem z Člověka v tísni se mi moc líbila. Je to prostě člověk podle mého gusta. Díky Ireno.
18/9/18 Víkend jsem trávil v Bylanech a zastavil se i v Kutné hoře. Zašel jsem na pivo s Pastelkou i s Bažoděsama, zahrál jsem si na Žižkově i na Malé Straně. Viděl jsem po mnoha letech film Všichni dobří rodáci. Je to fakt dobrý! Dnes jsem potěšil duši na besedě se Šimonem Pánkem z Člověka v tísni.
5/9/18 Pět dnů jsem s kamarády chodil po Saském Švýcarsku, kde je od jara nová Lesní stezka po stolových horách a lesích. Je pěkná a stojí za návštěvu.
29/8/18 tři dny jsem si užíval Dereka, Ester a kamarádů na 3generačním táboře na Lhotce (Černovice) Ještě rychle na Letní Letnou než to šašci zabalí.
22/8/18 Včera jsme vzpomínali s písničkama Karla Kryla a podobně. Pak jsem se stavil i na Václaváku a stihl Kubišku a hymnu. Furt je to vedro a nezaprší.
21/8/18 Dnes si připomínáme. Vrátil jsem se z Itálie, kde jsme s kamarády feratovali. Bezva. Koupání v lago di Como, zmrzliny jsou tam nepřekonatelné. Akorát na mne dost horko. Bratranci oslavili tento týden první narozeniny. Tak kluci ať urostete jako buk!
15/8/18 Jsem na skok doma :-)) Podle Nisy a Odry jsme dojeli k Baltu, nebo aspoň k některé jeho zátoce. Je to dobrá stezka.
2/8/18 Vrátil jsem se z Telče. To je prostě léto, prázdniny, kamarádi.
30/7/18 Tak se tak poflakuju a zklidňuju v Praze, občas vylet někde v lese kde nesvítí, koupel v rybníku nebo aspoň zmrzlina. Vedro nemám rád. Stavim se v Telči, za kamarády. Byl jsem u Huberta, už taky chodí moc pěkně. Bratranci jsou šikulové. Rozdělal jsem fotoknihu z Alp. Nějak mi to nejde, ještě mi chybí pár fotek a nápadů :-))
22/7/18 Vrátil jsem se ze Zlaté dovolené, v kempu ve Varvažově nás bylo furt čtyřicet a kolik lidí tudy proteklo nevim. Objeli jsme Písek, Blatnou, Zvíkov i Orlík a jezdili na zmrzlinu do Čimelic. Počasí velmi teplé. Byl tam i Derek s Ester a už chodí úplně úžasně.
15/7/18 týden v Alpách na Tour du Mont Blanc to je kolem té bílé hory kolkolem s podporou autobusu abychom to měli lehčí. Počasí naprosto úžasné, bezva chození.
2/7/18 Rehábko, zpívání s Vlastikem a s Velbloudama. Hubert mě pozval na večeři a byli jsme tam všichni od obou bratranců. Nakonec fotky jsou tady na stránkách. Bylo to suprový. V sobotu jsem byl pod Bezdězem zas na jedný težký kešce a už ji skoro mam hotovou. Skoro :-( Zamával jsem naší Irské sekci při odjezdu. Zdá se, že nakonec všechny trajekty a tunely stihli včas. ve středu jsme byli s GCsen u Čapků ve Strži.
25/6/18 Nějaké event, nějaký megaevent (setkání s kačery) to je příjemné. TAKové vítání léta ve Vojanových sadech je vždy příležitost pozdravit kamarády. I takové, co jsme se celý rok neviděli. Na výstavě stanů jsem viděl svůj stan za polovinu než jsem za něj dal. Že sem tam chodil! V knihovně V.H. dělal Respekt besedu, ale byl jsem spokojen jen částečně. Krásně se hrálo ve středu ve Válci, to bylo opravdu hodně podařené.
18/6/18 Takový běžný týden zakončený víkendem na vodě s GC. Byla to Metuje, nikdy jsem ji nejel a byl to docela nářez. Kdo rád vrbičky v xichtě a přetahování lodí přes padlé olše, tak tuhle řeku určitě nevynechejte. Navíc tam budete zaručeně úplně sami neb ji nikdo nejezdí. A vlastně ani nevim proč, je to krásná řeka.
11/6/18 čtyřdenní pobyt babiček s vnoučaty v Jižních čechách jsem absolvoval s Derekem. Je to dědečkovo zlatíčko, přežili jsme oba. Medenec se osvědčil, u Chlumu u Třeboně je příjemně. Okamžitě po té jsme odjeli na mořské kajaky na Polskou Klodskou Nisu. Nebylo vše jak jsme si mysleli, ale byl to dobrý zážitek.
28/5/18 Na víkend jsme byli s Kvadranťákama v Moravském krasu. V Ochozu je takový srub asi po nějakých skautech nebo sportovcích a bylo to moc příjemné místo. Na kolech jsem procourali tenhle jižní konec Krasu až z toho Ria měla osypky. Trochu Huberta, trochu Dereka a trochu zpěvu po hostincích. I na výlet s GCsen my to tentokrát vyšlo.
20/5/18 Začaly jarní středeční orienťáky a já se zúčastním. Již v pátek ráno jsme vyjeli k Rakovníku na kolo a navštívili Kounovské řady a pak do Poohří. Louny, noc u vody v řevu ptáků, návštěva u Milušky a Luboše. Návrat v sobotu večer a dnes jsem ještě vyjel k Nižboru pro jednu delší multinku. Krásné počasí a málo lidí.
14/5/18 ve čtvrtek jsem si užíval bratranců společně v parku na Lužinách. Veselí chasníci! Byl nějaký krátký ten týden s tím svátkem! Na víkend jsem jel na kešky do Oldřichova a moc úspěšný jsem nebyl - dvě keše a ani jednu jsem nenašel. Ale bylo tam náááádherně. A U Kozy super, v lese super, .. Co si přát víc.
9/5/18 Druhé 4denní prodloužené víkendování jsem projezdil s GC v Rakousku a to opět na kole. Počasí dobré a poslední den i s dobrými výhledy na okolní velikány. Jezdili jsme nedaleko od Salzburku (in Pongau) nepříliš náročné ani příliš dlouhé trasy. Zas jsem si užíval Dereka, tentokrát přespával u mne na Žižkově, ale ořval to. Ester byla na Malé Fatře a Slámis 4 dny hlídal. Je to borec. Ať se vám taky daří!
2/5/18 prodloužený víkend jsem trávil na kole. Jeli jsme z Mariánek do Prahy (200km) tak že vlastně taková couravá :-) Projeli jsme i poutní cestu panenky Skákavé (Teplá - Skoky) a spali venku pod stanem. Jaro v plném květu. Hlídal jsem Dereka celý večer a přežili jsme to oba. Navštěva v Hostivicích s Jáchymovcema se vydařila. Už jsem je teda neviděl...
22/4/18 Sraz 3.C a hraní s GC i v M4 prostě takový normální týden. So-ne na kolech. Sedlčansko bylo prudce jarní a my také plni jarní mízy jeli s větrem o závod. Od Benešova na jih a podél Mastníku, zpět tentokrát do Davle. Deris se konečně oočkoval.
16/4/18 Začátkem týdne jsem si užíval Belmonda v Aeru, koncem jsem vzpomněl Miloše Formana. Berany berany duc aneb rodinná oslava jarních narozenin a že jich teda máme! Demonstrace, sraz 9.D, Matějská pouť... Byl jsem na Řípu. Hezky se tam skáče přes švihadlo, v pondělí tam nikdo neokouní. V sobotu jsme přejeli na kole Brdy, no skoro celé :-)) Natočil jsem poprve v sezoně přes 80km Mělník, Liběchov, Levého plastiky jen tak
10/4/18 Víkend pod stanem! Byla to velká radost. Tradiční pěší cour podél říčky (letos to byla Hloučela u Prostějova) s kvetoucí jarní květenou, žabími vajíčky a slunečnými loukami. Jsem rád. S Bažoděsem jsme hráli deskovou únikovku, ale nějak nam to nešlo nebo je to blbě udělané. Užívejte si, jaro je jen jednou do roka!
3/4/18 Před týdnem běžky a dnes už na kole. Velikonoce v Břeclavi a okolí s Brněnským kvadrantem a co víc na půjčeném kole od českých drah. A bylo super, seřízený, vybavený (nosič, zámek, nářadí a lepení, světlo i helma) nádhera. Stojí to 200 korun nebo 50 bodů na den. To je fakt dobrý. V pondělí jsem si hezky zazpíval u Špulíka. Musel jsem odvézt tiskárnu do opravy, ale už je zase doma a tiskne.
25/3/18 V sobotu poslední běžky v sezoně, Jizerky. Nepovedlo se nám najít nahoře bydlení, tak jsme se večer vrátili do Prahy V neděli cour po Peříně a do cukrárny a pak jsem zajel ještě k Derekovi pro mazanec. Bažoděsí pivo bylo chutné a pokecali jsme taky dobře. Zašli jsme s Veniens na noční keš do Jinonic, lehce sněžilo a bylo to snadné.
18/3/18 Jedno hezké hraní s Petrem Schalkem a kamarády, demonstrace za svobodu tisku, nějaké ty kešky. Tak to bylo v týdnu. Sobotní výroční členská schůze turistů byla zase jednou bouřlivá. Ale i hravá. S Derekem jsme se potkali na výročce, ale i před tím u mě doma na Žižkově, s Hubertem na demonstracích, ten je rád mezi lidma :-))
11/3/18 Týden pestrý: kino (3 bilbordy), 3kové hraní, Salmovská jazz a Jatka (La Putika). Taky Hubert (už se chystá že bude stát) i Derek (ten leze jak zběsilej) :-) Víkend v Praze a okolí, keškoval jsem a navštívil i pár kačerských setkání.
4/3/18 Tak v úterý jedna silnější a podnapilejší dáma upadla a rovnou na mne a zalehla mi nohu tak, že do teď kulham. Tím mi zkazila nejbruslovatější dny za poslední roky :-((( Ale přeci jen jsem zkusil Hostivař, Malvíny u Čelakovic s dnes rybníky na Dobříši (tam už je to bída). Včera jsme s dětma měli 1/2 roční narozky bratranců (dort, super!) a pak šifrovačku Sendvič velice vydařenou! 115tí z cca 360 a luštili jsme v oslabení :-)
25/2/18 Derek už leze. Výstava Kamila Lhotáka je bídná, předevšim texty jsou odfláknuté. V Kersku bylo hezky a maj tam pěkné kešky. Na brusle jsem se ještě neodvážil, ale strdce mi pláče. Snad se polepšim. V úterý jsem byl povozit Huberta a večer jsem si byl zafoukat s Vlastikem. Ten 1. celou dobu spal, ten 2. dobře hrál :-))
18/2/18 sraz 9.D a jedno hraní v čajovně a pak jeden den v bance trochu zavzpomínat na práci. S Ester a Derekem po cyklostezce od Zbraslavi nad Vrané. I tak bylo bláta dost. Sobota s Ranem a Simčou v Orličkách od Šerlichu přes Haničku do Rokytnice, sníh je dobrý i když ho není moc. V neděli jsme se byli kouknout na ubytování (s okolím) na Géčkoví Velikonoce. Taky jsem tam dolovil 6000 kešku. Řáděj chřipky, tak bacha!
12/2/18 Pár pěkných hracích večerů a kino Nit... - mno?! Nevim. Víkendové běžky s bydlením v Hejnicích se spolužáky z kruhu, hodně rychlé a dost jsme toho naběhali. Sníh ještě byl a tak jsem dost rád, že jsem nelenivěl doma. Dnes jsem kočárkoval s Ester ze Zbraslavi někam za Vrané a tak jsme si pokecali. Derek už má dva zuby v předu dole.
05/2/18 Sešel jsem se na pivu s Pastelkou po více než půl roce. S tím se vždycky moc dobře pokecá. Kočárkování s Jáchymem a Hubertem bylo milé. V pátek jsem odjel na Špejlovačku do Řásný. Nikdy jsem vlastně u zpracování prasete nebyl, je to zajímavé. A ještě se tam dobře hrálo a zpívalo. Už jsem dospal deficit :-)
30/1/18 Mám za sebou prodloužený víkend na Hostýně, teda v Hostýnských vrších, ne úplně jen na Hostýně samém. Polyžovali jsme sice dost ničemně, už to lezlo dolu, v neděli jsem dal přednost pěší a v pondělí už to vůbec nešlo, ale kamarádi tam byli a narozeniny se oslavovaly, tak že nam ten sníh zas tak moc náladu nepokazil. Bratranci už asi brzy polezou.
22/1/18 V pondělí zpěvy u Špulíka, v úterý jsme zmokli v parku s Hubertem, ve středu jsem se stavil (s Ester) ve Válci zazpívat a ve čtvrtek na Vaškovi (harmonika). V pátek odjezd na víkend. Sobota v Orlických horách na běžkách (okolo Šerlichu) s Ranem a Simčou, v neděli se Sýkorkama v Krušných (hora Sv. Šebestiána). Je to prostě honička! A to jsem ještě ve středu pracoval v bance.
15/1/18 opět jsme odešli s Riou z divadla. Šašek a syn, Polívka, Studio2 - nelíbilo. Běžkování v Orle (polské Jizerky) se vydařilo, sníh byl a slunce v neděli to podtrhlo. Jelo nás nakonec 18, to není zlé. Odvolil jsem.
8/1/18 Na víkend jsme s Ranem a Simonou vyjeli na tradiční bivak a to do Teplicko Adržpašských skal. Spaní pod převisem bylo dobré, oheň ale velká problém, dřevo bylo jako houba nacucané vodou. Nakonec Ran uspěl a tak jsmne nemuseli zalézt do spacáků už v 18 hodin :-) V Ádru je hezky když tam nejsou lidi. kino: film Sedmá pečeť v Aeru se mi i po letech moc líbil. Bergmana jsme s Bábou vždycky milovali. Zapomněl jsem napsat, že mam nový foťák kompakt Sony RX100 III neb ten starý odešel náhle - zatím dobrý!

předchozí aktuality