9/6/24 Vyběhl jsem na orienťák (hrůza!), projel se s Ranem na kole (moc pěkné) a zašel do Troje na kanál na světový pohár. Inka měla se zborem krásný koncert v Martinu ve zdi. Na srazu 9.D nás bylo 9 (dobré!) a slíbil jsem jim školní výlet do Kutné hory :-)
1/6/24 Týden na akci Babičky a vnoučata jsem absolvoval stejně jako loni se všemi třemi. Inka se ukázala být učenlivou cyklistkou a tak jsme hooodně jezdili po okolí Suchdola / L. Přežili jsme to všichni ve zdraví a těšíme se snad zas někdy.
24/5/24 Sem si po roční pauze dal orienťáček. No s během je to bída, ale nakonec to nedopadlo tak zle. Pominu-li fakt, že jsem běžel v kategorii poserů :-)) Včera tu byla Inka, pohráli jsme si na hřišti za jeslema. A teď mě čakaj všichni tři, to bude!
18/5/24 Tři dny na Hrubém Jeseníku, od Rabstejna a Skřítka přes Praděd na Červenohorské a dál na Šerák a do Ramzové. První noc v přístřešku, na Pradědu ale bylo na nule (v poledne) a tak jsem před zimou a deštěm utekl na Barborku přespat (hrozná chata!) a dnes už jsem před deštěm ujel domu. Samej apartmán pro čtyři a nejméně na dvě noci, no to je na mne moc. Ale spokojenost!
15/5/24 Pět dní na kolech v Tyrolsku, od deštíku k slunečnému počasí a teplo. Jezdili jsme podle Innu i Zillertalem, i do kopečku trochu. Hubík se vrátil z Kanárů, ale kosatky byly prý o ničem :-) Slámovi jsou zas v Králikách. Prostě kanáři a králici.
6/5/24 Byli jsme s Derekem a Inkou na čtyři dny u kamarádů trochu jezdit na kolech/odrážedle a pohrát si s jinými vnoučaty (asi 9 kusů). Sice se občas ptali kolik ještě nocí tu budeme spát, ale jinak dobrý. Taky na pouti jsme byli a u králíků a osla, trampolínu tam maj i houpačku.
29/4/24 Byl jsem si zafoukat na Dvojce a taky s Vlastikem a spol. Zastavil se tu Jáchym s Pájou podívat se na koupelnu, počítač a aktivní reprák. Doufám, že aspoň ta koupelna bude úspěšná :-)) Neděle - pondělí na čd-eBike ve Žďárských vrchách. Kola nic moc (klasická ale maj super!), ale ty Vrchy nezklamaly. A to počasí... Hubík už je u oceánu.
23/4/24 Náš Gymnasion klub oslavil 50 let od svého zrodu! Setkání v Autoklubu se vydařilo. S Ester a spol (včetně Alice N.) jsme navštívili pražskou ZOO. Já tam chodim rád. Včera jsem foukal s 2.slámou. Oni to fakt uměj.
18/4/24 Velikonoce na kole v Břeclavi s BK a pak Jarní voda od Telče na Dačice a Slavonice. Krásné víkendy! NEoslavili jsme narozky Páji, moje, Slámise ani Esti :-( Srazili jsme se s 3.C v LaFa - mam je rád! Ejhle Brno aneb dva dny v Brně s Hubertem a kamarády z GC. Půlroční kontrola na Onko je OK!!! To je nejdůležitější.
27/3/24 v neděli jsem se toulal někde za Sadskou, foukalo, ale bylo to příjemné.
V pondělí jsme byli s Riou v dovadle. Náš oblíbený režizer a autor Tomáš Dianiška připravil s Loserama v Bránickém divadle hru "Zlozvyky"a tím nás velice potěšil. Jděte na to!
V úterý bylo krásně a my vyrazili do Českého Ráje. Nová rozhledna v Koberovech a přes Besednici na Sokol a okolí, krása.
23/3/24 Oběd s Medvědem, výstava Hogeho a vernisáž Evy Sú. na vernisáž jsem vzal Dereka a Inku, neb Esťa někde pěla se sborem. Derek tam hned hrál prší s Eviným vnukem a Inku to moc nebavilo. No bodeď. Srazík v LaFa a návštěva zubního se Slámovejma. Návštěva Rabyně s rotundy v Plzenci. Moc hezká procházka to byla.
15/3/24 Už víme kam na ZD24: Lužany u Jičína. A zrovna jsem u Jičína byl, na Zebínu, na kešce, na Valdštejnově lodžii. Výročka GC proběhla. Kešoval jsem s Ranem za Prahou a dnes s Riou u Jíloviště. Když svítí slunce, nejde bejt doma. U Slaného je Vinařická hora. Je to sopka, moc romantické místo a kousek dole kvetly tisíce bledulí. Joo důchod.....
6/3/24 Vypadla mi blomba ze zubu. Ester má nějaký moribundus, 40ky, no fuj. Tak jsem v pondělí obíhal kroužky s dětma, herničky a tak podobně. Včera jsme hráli na Slapech pacošum v rehabilitačním zařízení. Asi simulanti, tancovali jak diví :-)
29/2/24 Zahrál jsem si po dlouhé době s Vlastikem, je to prostě nádhera. 2. sláma hrála v Žernosekách, procoural jsem tam okolí, Středohoří je pěkné :-)) A to hraní taky. Pěkná výstava Baroko v Čechách a Bavorsku. Dva dny v Kořenově s Pojery a Riou a jejich vnoučaty. bez sněhu a tak v Liberecké ZOO a pěšky na Štěpánce a tak. Furt je něco.
18/2/24 D+I měli karneval ve školce a Ester jim ušila hezké vestičky ze záclon do mé kuchyně :-) S+E byli v Jatkách na La Putice (Runners) a moc se jim to líbilo. Jáchym s Hubíkem jsou furt na horách. Z pátku na sobotu jsme s Ranem byli v Roverkách. To Mrtvé dítě je opravdu po smrti.
7/2/24 Řeznická, divadlo Ralativita s Táborským byla dobrá volba. Spanilka v Jeseníkách - ke kašli se přidala rýma a tak jsem se v půlce vrátil domu. Bylo hnusně, nelituji. A kašel s rýmou se mě drží. Čtu si a hraju šachy. Povaluju se doma.
29/1/24 Bezruký Frantík na Palmovce se nám s Jáchymem celkem líbil, podobně jako v Dlouhé Adrian Moule (s Riou). Víkend na Šumavě sice bez sněhu, ale krásné počasí a tak jsem byl spokojen. Oslavenkyně snad taky.
15/1/24 kultura: film Oskar a Alma jen průměr, Kalich Dobře rozehraná partie (máme Báru Hrz. rádi) a Dianiškův Pravomysl (Dlouhá) velmi potěšen, jděte na to! Vypukly brusle, super hladký led na rybnících všude! Den s Jozífkem a Holoubětem na Holanech a Mácháči, jiný den na jihu u Veselí s GC, dnes s Jáchymem Počerničák a Kyje. Boží!!! GéeSka plánovala, byl jsem u toho.
8/1/24 První týden roku proběhl v poklidném poflakování. Ria laboruje s rukou, ramenem, krkem,.... První víkend roku my trampové musíme ven :-) Roverky, země zaslíbená, letos v pětici (s Edou a s Janou) za větrno mrzivého počasí, ráno byly kaluže opravdu na vtrdo. Kytara, oheň, R7D a courání skalama.
2/1/24 a je tu nový rok! Na Silvestra jsme vyrazili do lesů na noční keš, ale nedali jsme ji, nedařilo se. Ale hezky tam bylo. . Pak jsem pojedl pár chlebíčků, podíval se na sousedův ohňostroj a šel spát. Dopoledne na Nový rok jsme vyrazili na Novoměsrskou vodárenskou věž, maj to tam pěkný. Ještě setkání s kačery a máme to za sebou :-)

předchozí aktuality