2/4/20 Nastrouhal jsem si mrkev, citron, olej a pomeranč ke svačině. Včera jsem zase vyrazil na kole, od Českého Brodu kolem Úval domu. Byla zima, ale krásně. Koukal jsem na představení v Dlouhé, taky Cirk LaPutika a pak na Jeryho streamovanou čajovnu. Je to víc kultury než v normálních časech. Za ta divadla platím. Aby měli herci z čeho žít i když herec má bejt chudej :-)) Můžu někomu z vás s něčím pomoct?
28/3/20 Tenhle týden jsem stihl vyjet opět na kole (do Šárky), jeden pěší výlet, první letošní projížďku na inlajnech a zaběhal jsem si v parku. I když to takhle vypadá jako že sem furt někde, opak je pravdou. Hniju doma. Mám krásnou roušku od Páji, héč. Bojuji s bankou. Už čtvrtý den se nedostanu na účet po té, co jedna kráva omylem zadala do systému aby mi změnili pin. Kdybyste viděli jak vypadá heslo co generují v Raifce, pochybovali byste o zdravém rozumu jejich ajťáků.
24/3/20 Potřeboval jsem už na nákup a řek sem si, že zajdu do Kauflandu a koupim si rybu. Tak to sem se splet, ryby maj zavřeno. To sem nemusel pěšky až na Spojovací! Včera jsem si zkusil asi po deseti dnech hromadnou dopravu. Tramvaj skoro prázdná a vlaky jak bysmet. V roušce a rukavičkách to vypadalo bezpečně. Průvodčí nechodil. Nedivim se mu, pro těch mých 7 korun. Hraju si na kytaru a žeru. To budu jak prase.
20/3/20 Mam se dobře a nestrádám. Výlet na kole považuji za "zdravotní vycházku" a tak jezdím. Do krámu každý 3. den a do dopravy zatím vůbec. Víc hraju na kytaru, čtu a luštím sudoku a spol., píšu kamarádům. Zkouším si najít nový životní styl ježto jsem přesvědčen, že to bude na dlouho. Napište mi, budu rád.
16/3/20 Tak jak nás ořezávaj stíham poslední zpívání v předvečer zákazu, poslední kino před zavřením kin, ... Vytáhl jsem kolo ze sklepa, abych nelezl do hromadné dopravy. Teď ho budu používat na "zdravotní procházky", to se snad může. Na kole jsem vyjel 3x, tak že už mám sto jarních kilometrů :-) Držte se, koho maj pověsit, toho virus nezdolá.
8/3/20 Dneska jsem coural v překrásném počasí v okolí Neveklova. Datlové už klepou, zpěváčci začali stavět hnízda. Šifrovačka Sendvič se nám vydařila, byli jsme velice spokojeni. A to jsem tam měli čtyřdětskou mateřskou školku! Přejel jsem na běžkách Jizerky od západu do Harrachova. V GASKu v K.H. už bude končit Trnka, zkuste to ještě stihnout. Film 1917 je fakt dobrej. Dlouhatánské záběry se mi moc líbí.
1/3/20 V Dlouhé hrají Vánoční povídku už 20 let a já byl na výročním představení. Přítomen byl i syn Ludvika Aškenázyho, o kterém vlastně povídka byla napsána. Docela zážitek. Vároční členská schůze GC byla v Štenberském paláci. Myslim, že se snad vydařila, ne?! Na běžkách jsem v týdnu nebyl, ale stihl jsem nějaká hraní, výstavu, dva výlety a bratrance v Kuličce. Hubert byl tentokrát zlatíčko, Derek měl rvavou :-))
23/2/20 V úterý jsem vyjel na běžky, ale byla to hrůza. Od předchozího čtvrtka slezlo snad půl metru, tak že na Maliníku už nebylo skoro nic a na hřebenu tak 10cm bídy. V pátek ale už to tam bylo zas super, připadlo a my se vrátili se spolužáky z vejšky na tři dny (Ferdinandov). No ale v neděli jsme hned ráno utekli do Českého ráje (Valečov) před deštěm. Holt ta zima je ničemná, i tak mam pár dnů naběháno.
16/2/20 Cirkus v Akropoli byl jen průměrný. Skvostné Jerryho hraní v čajovně v Karlíně - nádhera na téma části těla. Středa v Jizerkách, velmi dobré sněhové podmínky. A lidí - jako ve všední den :-)) Na srazík 9.D nás dorazilo 7 a to je slušná účast na to že to děláme každé 2 měsíce. U Jáchyma jsou furt chcíplí, ale teď už to zlomí :-))
10/2/20 Vrátil jsem se z prodlouženého víkendu v Českém lese. Měla to být spanilá jízda na běžkách, ale byli jsme bez sněhu. I tak jsme si to ale užili moc. Krásná pěší turistika v krásném Lese a se spoustou kamarádů. S kamarádem Pastelkou jsme pokecali, popili víno a jako vždy si slíbili, že se budeme scházet častěji :-)) V Žižkovském divadle hostovalo Liberecké naivní a mě představení pobavilo.
3/2/20 V úterý jsem sice chtěl jet na běžky, ale nějak jsem to zkaňhal a zůstal doma. Ze středy na čtvrtek připadlo a já tam vyrazil. TAM, to je do Bedřichova, do Jizerek. Skvostné lyžování i když sněhu bylo jen tak tak, jen na hřebenu to bylo lepší. Ale den po té už déšť, voda ve stopě a vymalováno. Čekáme dál! Pár keškovýletů, je to krása i když počasí není úplně jak bychom si představovali. Dnes jsme byli s bratranci na vláčkách u Anděla, zaujalo je to. U Jáchymů chořeli, S+D bez E byli v Dubu. Mějte se!
26/1/20 minulé pondělí jsem zapomněl napsat sem Zatím to se sněhem neni nic moc, tak chodim pěšky. Taky je to dobrý. Už léta se chystam k Lounům na ty kopečky kolem a teď jsem konečně vyrazil na Oblík a Brník a i když nebyly výhledy (budu tam muset znovu), opravdu to stálo za to. Byli jsme se Ester v herničce s bratrancema a museli jsme je asi 3x od sebe odtrhnout, neb měli bojovnou náladu a chuť na stejnou hračku.
13/1/20 První běžky téhle sezony. Byli jsme v Orle v Jizerkách, sněhu bylo jen tak tak, ale užili jsme si to docela dobře. Jen ta cesta s Arrivou! Např. na zpáteční cestě ve vlaku nebyl záchod. Prostě nefunguje. Byl jsem na 4 dohodách, je to opravdu magor a i když je to zábavné představení, je to hrozná demagogie. Debata s Lenkou Bradáčovou byla moc dobrá. Mam ji rád. Hubert mě vzal do Človíčkova abychom si spolu pohráli.
5/1/20 Sylvestr tradičně s noční keškou a piknikem na lavičce v lese. Šťastný a veselý a hlavně zdravý rok 2020! Vám i sobě přeju. Na hradě jsem zas musel projít lustrací toho pablba, ale výstava pana Rittsteina za to opravdu stála. Je o 2 týdny prodloužena, tak rychle rychle. Náš poNovoroční bivak se konal u Dubé. Bylo nás rekordně 5 včetně našeho Jáchyma. Lehce pod nulou, chladný vítr, zapršelo, ale líbilo se nám ve skalách.
27/12/19 tak jsem se vrátil z Boskovic. Svátky s procházkama za keškama, bruslením s Derekem i bez něj, návštěva u přízně i u kamarádů, pohádky v televizi a vánočka a cukroví. Takové obyčejné Vánoce :-))) Teď to zase schodit.
20/12/19 Zahrál jsem si zase s dobrým banjem v M4, to mam radost. Mam nové combo k harmonice, aby se dalo líp nosit. Ale staré nezahodím, bude sloužit dál. Sešli jsme se na Václaváku. Drážďany, Albertina s těmi jejich expresionisty, trhy plné německého nevkusu, ale dobře že jsem tam zase po letech zavítal. S Ester ve Válci taky bylo hezky.
16/12/19 V Aeru byl festival Šerpafest, viděl jsem tam hezký záběry z velkých hor. Týden před Vánoci to jsou setkání. S různými kamarády. Na Míráku a jinde. Už jsme dárkovali s Derekem. Výlety do Žebráka a na Sázavu za keškama. No a setkání na Kampě s pouštěním svíčkových lodiček je tradiční kačerská atrakce, kde se vlastně taky setkáváme :-)) S Čarodejnicí, s Azu, s Ranem a Hamušou, ...
9/12/19 Víkend v Jizerkách, bez běžek (a nebylo to na ně), s 18kou jako by Mikuláš, ale nemusel jsem se pitvořit ani říkat básničku. Počasí ničemné, ale od hospody k hospodě se dojít dalo. A taky jsme si zazpívali.
4/12/19 zas už jsem zapomněl včera napsat aktuality - tak aspoň opožděně. Promítal jsem fotky z Laponska v Turisťáku. Chodil jsem po keškách kolem Kladna, docela jsou tam pěkná místa (jako všude :-) Sešli jsme se s Dentes a Kafr má zase krásnou novoročenku. Jako každoročně. Pěkný advent přeji. A nenechte se uštvat!
24/11/19 S Géčkem jsem se setkal na Forum40 co připravila Pavla, potěšil jsem se s kamarády a zazpíval s Petrem. V DOXu je pěkná výstava Petra Síse, stojí za návštěvu, zajdu tam asi ještě jednou. Chystam si fotky a povídání o Laponsku pro Turisťák MFF. Sraz se spolužáky z VŠ se jako obvykle povedl a večer utekl jako voda. Pak jsem v sobotu s PolPoj-em vyrazil do Středohoří na Sedlo a okolí. Bez výhledů. A stihl jsem i leccos jiného, např. dnes upéci skvělý!! štrůdl.
18/11/19 Byli jsme s Hubertem na mašinkách u Krále železnic a dost se nám to líbilo. Prodloužený víkend v Itálii a San Marinu. Počasí nebylo tak docela na triko, i v Rimini měli trable s výší přílivu (asi ne tolik jako v Benátkách, ale ...), ale my to řešit nemuseli. Jsem spokojen. Bohužel jsem kvuli tomu nestihl Milion chvilek ani večerní Prahu 17. listopadu. Příště ale určitě půjdu, na demokracii mi záleží.
4.-10.11/19 Asi třikrát jsem večer někde hrál a zpíval, počasí je pro to jako stvořené. Hubert jezdí krásně na tříkolce. Za keškama do Podřipska, je tam hezky i když není moc hezky. O víkendu na Kokořínsku pod převisem a u ohně se nás sešlo několik úplně cizích lidí a bylo nám fajn. Nikdo v noci nezmrzl.
28.10-3.11 Zase jsme se sešli v Žižkově na Žižkově a nafotil jsem tam muzikanty abych měl památku až nám to přestane hrát :-)) Liberec, Naivní divadlo něco o Máchovi, dobře udělané. A když už jsme byli v tom Liberci, vystoupali jsme druhý den na Ještěd a bylo moc hezky. Výkendový Géčkový trail se opět podařil. Děčínsko v ponurém počasí, ale tak to na podzim bývá a je to taky krásné.
20/10/19 Prodloužený víkend na Slovenských horách byl hlavním tahákem uplynulého týdne. Čergov je hooodně na východě a nás 22 kamarádů a 10 stanů jsme ho přešli od soboty do pondělka. Byli jsme s Ester a bratrancema v herně Kulička a moc se nam tam líbilo. V úterý byla Jeryho čajovna. Hráli tentokrát dost kotlikárny :-)) Výbor GC ve středu jsem ještě dal, ale pak mě zlomila rýmička, léčim se dosud.
11/10/19 Derek tu zase spal, když rodiče byli v divadle. Zašli jsme na nádraží koukat na vlaky a pak celý večer čučeli na vozovnu jak zatahují tramvaje. Užili jsme si to. Ořechů zas letos bylo! cestou z hraní jsem včera ještě stihl kus Signálu, to jsou ta světla po Praze. Trabanti na Petříně jsou opravdu podaření. A maping na Tyršáku taky.
6/10/19 Včera tu byli Hubertovi na návštěvě a zašli jsme společně na oběd do restaurace. Páteční školní výlet s 9.D na Konopiště se vydařil, nezmokli jsme. Byl jsem po letech na Kozákově, ale byl tam vichr a hoooodně studený, tak jsem zase mazal pryč. Divadlo Pod Palmovkou Jak sbalit ženu 2.0 docela dobrý. Slámovi byli u Slámů.
30/9/19 Včera jsem byl na skládačce na Brdech, projel (nebo protlačil) jsem se tam terenem, nějaká ta vyhlídka a dojel jsem nakonec až do Prahy. Bratranci se tenhle týden sešli 3x a už si spolu občas i hrají. Setkání s naší kanadskou přízní bylo velmi příjemné. "Orienťáček" Hůrka - Hvězda jsem si se Slámovejma užil.
22/9/19 Vrátil jsem se z 3denního chození po Jizerkách, bylo krásně a prošel jsem kde co. A po večerech se těšil s kamarády s Kvadrantu. Sešel jsem se s Pastelkou, se spolužáky z devítky, zahrál si s Vlastikem a spol. zazpíval ve Válci a zašel k zubařce. Tak že jsem se nenudil :-)) Pořídil jsem si e-skládačku. Zkusit se to musí.
15/9/19 Zase jsme se nesešli na oslavu narozenin bratranců, zas byl jeden chcíplej. Na skládačce jsem byl v Pojizeří a bylo krásně a bezva jsem se projel. Jsou to ale dny! Odpadlo mi divadlo. Měl jsem slevu na lístky a houby!
9/9/19 Koukam že je 9.9. to jsem se před 43 roky ženil. V noci jsme se šťastně vrátili z Rumunska. Retezat, Fagaraš a Apuseni. Počasí celkem přálo a tak jsme zvládli i tu nejvyšší horu Rumunska Moldoveanu.
26/8/19 Byl jsem na chalupě u minčete na dva večery, zpívali jsme, hobařili, kecali, vystoupil jsem na Kohouta, nejvyšší kopec hor Slepičích. V sobotu večer jsme hráli s Ctiradem ve Vydří (JHradecko) v zahradní restauraci. Bažoděs se sešel bez jisté ŽZ v Kulovém blesku. Byl jsem na začátečnickém kurzu focení zrcadlovkou. Nepomohlo :-))
18/8/19 Konečně jsem se rozhoupal a inovoval ten můj Nikon. Musel jsem pozvat instalatéra a měl jsem šťastnou ruku, byla radost na něj při práci koukat! navštěva v Samopších, kde 4ka tráví týden dovolené. film o Klimtovi a Schielem moc pěknej, Letní letná s ženskýma z Francie a s Kanaďanama, jedno lepší než druhý. Huberti jsou v Studené u babičky, Dereci odjeli do Lhotky na 3generační tábor GC.
11/8/19 Esťa byla s Derulínem na Jerryho akcičce a pak jeli do Dubu odložit D. babičce a se Slámisem víkendili na nějakém filmovém festu tam na severu. Jáchym po indiánském týdnu odpočíval ve Studené - v Telči jsem je dokonce zahlédl:-) Já byl ještě znova v Telči na Plíhalovi a Spirituálech než skončej s hranim docela. V sobotu jsme byli v Písku na divadlo Continuo ve staré vodárně s Dášou a Vaškem a Oli. Divadlo super!
4/8/19 Právě jsem se vrátil z Telče. Bylo tam dobře. Nezmaři, Křesťan, Ebeni, Epydemye,... a kamarádi. Taky Slámovi s Alicí.
28/7/19 Určitě se stalo i leccos jiného, ale vše zastínila Zlatá dovolená u rybníka Řeka u Krucemburku. Zas nás tam proteklo na 50 kamarádů, na kolech do Žďáru, Chotěboře, Přibyslavi, na Žižkovo pole, Veselý kopec a na Tři studně. Santini na Zelené hoře a pak koupání v lomu, rybnících široko daleko (nejoblíbenější ale byl Doubravník). A večerní ohně a muzika s Pepinem, Jitkou, bráchou i Lubošem a Edou, nechyběl Ivoš ani Maruška. Na víkend tam přijeli Slámovi (Ester, Slámis a Derek a společně jsme si zahráli s kapelou co tu bývá jednou ročně a dokud se neopije tak jí to hezky hraje. Přibrali nás rádi.
15/7/19 Víkend na kole, abych si zas trochu oseděl zadek. Podle Labe je to rovina, tak jsem se moc nezadýchal. Ale zase trochu zmokl. Vedra polevila, to je dobře, večerní hraní v hostincích a parcích už je snesitelnější. Chystám se už na Zlatou dovolenou!
9/7/19 Čtyři dny v Alpách, kousek od Vídně (Raxalpe). Dva slunné, pak tak akorát na ty naše feraty a poslední den mokrý, tak jsme jeli už ráno domu. Bolely mě nějak stehna z těch kopců, jestli já nějak nestárnu :-)
3/7/19 Byl jsem si zapívat ve Válci i na 13ce a poslechnout si Vláďu s Petrem Šachem, s kačery jsme grilovali na ostrůvku u Rokytky. Hlavně jsem ale byl v Boskovicích. Ona tam byla Esťa s Derekem a tak jsme se trochu střídali v péči. Pája, Hubert a Jáchym stihli přijet jen tak tak těsně před tím než jsem běžel na autobus, stihli jsme jen Ara-poháry. To horko se v Boskovicích snáší ale o dost líp než tady v Praze. Vykloubil jsem si při turistice malíček na pravé ruce, to bude na feratách problém.
24/6/19 Byl jsem na křestu jedné knížky, s bývalými spolupracovníky na pivu, za mladýma na Parukářce a na Malé straně u Prostřeného stolu a hrát pak v podloubí. V týdnu jsem zajel opět do Libčic neboť tam mají krásné kešky. Na Letné jsme se sešli s oběma dětma a taky s vnoučaty, ale ti poslední skákali na trampolíne a nekřičeli "pryč s STBákem" Oni z toho ještě nemaj rozum, ale ti co tam nepřišli už by ho mít měli :-) Jo a Dada85!
17/6/19 Začalo to pondělním srazem s 9.D kam přijel i Mirek B. z Kardašovy Řečice a to byla milá změna. Docela jsme si padli do oka :-) Pak jsem byl na 2 dny u Mácháče na 4. keši Karla Máye, makačka a koupání a spaní pod širákem. S Azu a StandouŘ. Pak přišel ten velkolepý sraz 50 let po matuře! U školy na klandru, starou tramvají, v La fabrice a koncert Michala Prokopa co nám hrál na maturiťáku. Velký to bylo. Víkend na přípravě Trailu a keškách kolem Děčína. Taky dobrý.
9/6/19 Hlavní atrakcí týdne byl můj pobyt na "babičkyádě", 5 dnů sami s Derekem a přáteli na mlýně na Moravě. Užili jsme si to převelice. V sobotu mě děti vzaly na šifrovačku tady na mém konci Prahy. Neschvátili jsme se. Vedra už je až moc.
2/6/19 Jeden večer jsem hlídal oba bratrance, ale je to na mne přesila, moc to ještě nejde. Časem... V Celetné Kašpar hraje divadlo Terminus. Myslim si ale, že to prostě moc neni pro staré :-( No co dělat. Víkend na vodě, Ploučnice brbičkovatá s padlými kmeny dala zabrat, ale překrása. A my, co ji šli na jaře pěšky, jsme si to užili dvojnásob.
15/5/19 Zas jeden trochu hrací týden, s Vlastikem a s kamarády z Malé Strany. Byl jsem na kávě s Pavlou Millerovou. Delší víkend na kajacích a na Sprévě. Jsou to tam rezervace pro ptáky a my tam pádlovali tři dny po kanálech a ramenech až nás z toho záda a ruce boleli. Počasí super a nasedání a vysedání to byl teda zážitek.
20/5/19 Znova na Staromáku, opravdu nam to vadí. V úterý jsem byl na druhé návštěvě KM4 u Mácháče a postrčili jsme to s Azu a Staníkem jen na S6 a to ještě s velkýma potížema. Vrátíme se! Krasotoulal jsem se po Krasu, Tetín, Koněprusy,.... Je tam hezky a už dlouho jsem tam nebyl. Bratranci byli spolu někde u Hradce K.
12/5/19 Od středy do neděle jsem měl Dereka sám pro sebe a byli jsme u Luboše a Milušky na Klimentu. S dalšími třemi vrstevníky tam vytvořili sehraný tým, který dědečky a babičky zcela udolal. Bylo to krásné.
6/5/19 V pondělí jsem byl na Staromáku, neb mám také starost o nezávislost justice. Nejdřív se mi motaly hlava, že jsem málem neodjel na bavorská kola, pak jsem zase tam dva dny po ránu byl úplně hluchý na pravé ucho. Že by stáří?! Slámis borec běžel Pražský maraton a to pod 4 hodiny. Bavorská kola u Walchensee byla od chladně slunečných přes deštivá až po sněhová (možná 15 nového, ale to už jsme nevyjeli :-(
29/4/19 Po Velikonocích jsem se trochu musel zklidnit, zašel jsem do čajovny kde zpívali mladí pod taktovkou Jeryho. Středeční výlet na Jinčov a do Nižbora se vydařil. Vzal jsem spolužáky z 9.D do Srbska na procházku. Zakončili jsme v Berouně v pivovaru :-))
22/4/19 Byl jsem u Medonos na výletě. Krásné jarní skalky a kešky, nádherné a nikde nikdo. No jasně, v pondělí. Sešli jsme se u Esti na jarních narozeninách. Máme jich požehnaně. Beran vedle berana.Už jsem začal inlineovou sezonu. Z Kralup do Prahy. Tak kus se musí pěšky, ale jinak dobrý. Velikonoce s Kvadrantem v Otrokovicích. Nad očekávání pěkné výlety do okolí na bicyklech. A večery? Zpěvuplné.
14/4/19 Na víkendová kola jsem nakonec kvuli zimě nejel a myslim, že jsem dobře udělal. Esterkovi byli v Dubu. V sobotu večer jsem byl ve Válci na Jarretech - super. Sešli jsme se s Pastelkou, s 9.D (dobrá účast) i s Bazilem. Taky jsem byl na Anče v Aeru o provazochodcích. Bratranci se setkali v parku a trochu bojovali o Hubertovu motorku.
8/4/19 Jsem ostřihanej. Byly jsme v Srbsku v Alkazaru, moc hezké. Krásné zpívání ve Werichově vile na půdě. Mooc se to povedlo. Víkend pod stanem a u řeky. Ploučnice má krásné meandry a ty jsme poctivě prošli při slunečném počasí a v dobré společnosti.
31/3/19 Tak jsem zašel do kina na Febio, ale nic moc. Na očním mi napsali zas nové brýle, abych měl za co utrácet, ale jinak prej dobrý. Aspoň něco. Ve čvtrtek jsem moknul u Malé Skály v pískovcích, i tak dobrý, v pátek jsem ještě vyjel na běžky do Jizerek. Špinavý odporný sníh, ale je ho tam furt metr a jezdit se na něm dá. Bratranci pořád nemluvěj, ale jsou to kluci čiperní. Oba kempy na ZD co jsem měl rozdělaný padly :-(((
25/3/19 Ve čtvrtek jsme si vzpomněli na Bábu, už je to patnáct let co tu s námi neni. Byl jsem na Hygieně a stavil jsem se pak u pekaře Romana. V úterý jsme měli Vlastikovo hraní bez Vlastika, ale taky to bylo hezký. A na Velbloudech se hrálo krásně. Středeční výlet s GCsen byl v Srbsku a na Americe a bylo krásně. Derek se tu zastavil pokoukat tramvaje u vozovny.Už jsem se projel na kole, ale bylo to jen tak hrcfrc ani zadek nebolí.
17/3/19 furt mě nějak drží ten kašlíček, už jsem zašel i k doktorum. (Erdomed, Clarinase)Měli jsme výročku s GC, maškarní a volební. Zase mě nevyškrtli a budu muset výborovat.
10/3/19 Tak jsem si docela zahlídal, Ester měla asi 3 akce (např. zubaře :-)) a Derek byl hodňoučkej. Ale asi na mě smrknul a já propolehával víkend s kašlíčkem. Velbloudí hraní, Viola, Bažoděs, ještě něco,... vlastně jsem se neflákal. No a výlet k Zakšínu na jednu exklusivní keš, ten se opravdu vydařil. Jaro už je za dvěřma a bude určitě krásné.
4/3/19 Koupil jsem si nové běžky, ty starý už opravdu nemaj hrany. Po dlouhé době jsem zase byl hrát v Blatničce. Chystáme se v létě do Rumunska na hory a máme ještě jedno místo volné. Včera nám šifrovačka Sendvič moc nešla, ale stějně jsme si to dost užili.
25/2/19 Byl to takový dost hudební týden. Už bylo na čase, nějak to flákam poslední dobou. Víkend byl prodloužený (už ve čtvrtek jsme jeli) a to s kruhem MFF a na Šumavě. Na německé straně u Železné Rudy. Sníh bohužel nestál za nic, špinavý a zmrzlý. Ale jinak to bylo pěkný, já to tam neznám, tak že jsem rád.
12/2/19 trochu jsem byl smrkavokašlavej tak jsem zrušil Šumavské sněžnice. Mrzí mě to, mohlo to být bezva. 451 stupňů F v Dlouhé (hostoval tam někdo) bylo docela dobré. Srazík 9.D měl bídnou účast, ale pokecali jsme dobře. Vašek Koubek v Balbínce okouzlil.
4/2/19 Na víkend jsem se vrátil do Beskyd. Ale nebylo to stejné. Sněhové podmínky o hodně horší, těžký mokrý na klistr. A byl to docela masakr. Horská služba hledala na skůtru, jinde zas zasahoval vrtulník, ale to se stane :-) U nás dobrý
29/1/19 Další výkend na běžkách, tentokrát bez slunce, ale sněhu je i v Beskydech nad poměry. Byla to Géčková oslava Riiných narozenin a bydleli jsme v chatě Sněžná. A maj tam i piáno. V úterý bylo hraní v Žižkově na Žižkově a bylo to zase super. Jako vždycky.
21/1/19 Orle: polská chata, kterou máme rádi, ale s kterou je obtížná komunikace. Nemaj email a telefon neberou, záznamník přeplněný. Tak že letos na nás zapomněli. Bydleli jsme v ratejně a hodně hledali kam lidi uložit. Ale počasí bylo úchvatné, sněhu ke dvoum metrům, to skoro nepamatujeme, mráz -20 ale jelo to všem ať mazali co mazali, krása na pohled. Tak že napřesrok zase... Týden divadel: Dopisy Olze (Dlouhá), Viola: 3 gentlemani a ještě něco s Labusem, nic moc
14/1/19 Už jsem byl 2x na běžkách, jednou v Jizerkách v týdnu, jelo to rychle a v neděli v Orlických to už bylo mokré a počasí taky tak. V Úvalech dělal Petr táborák, byl to dobrý nápad. Zahráli tam na kytary a pekli se buřti,... s Hubertem v herně bylo moc dobře, vyblbli jsme se dosyta. Jáchym byl na kurzu v Bedřichově a Pája s Hubkou taky.
7/1/19 Víkend na čundru. Každoročně se Simonou a Ranem jezdíváme na první lednový víkend někam pod převis přespat a pokecat u ohně. Letos to bylo do Roverek, posbírali jsme tam pár keší, prošli se blátem i sněhem, užívali si samoty ve skalách a dolech, pekli buřty a spali venku jen tak ve spacáku. Vydařený začátek sezony. Na Silvestra jsem byl s Dentes se projít od Čelakovic k Přerovu/Labem okouknout Hogeho nový atelier. Ester jsem potkal na Velbloudím hraní a u Jáchyma jsem byl na novoroční čočce.

předchozí aktuality