Stále sněží!!
Spanilka 2001
Stále sněží!!
Takhle obalené stromy a půl metru nového prašanu tam bylo!
Ve zcela tradičním ranně únorovém termínu vyrazila tentokrát snad stovky těch, co je neodradilo že to "bude tvrdé" a že se jede přes noc a ještě s třema přestupy až do Jeseníků. Trasa B nejprve musela oželet jednoho významného člena, který zaspal ve vlaku a zmizel kdesi v dáli směrem na Olomouc. Po asi hodinovém čekání na svítání v obci kde lišky dávaj dobrou noc (jednu z nich jsme v obci potkali), jsme vyrazili. Vzhůru! Přesněji řečeno stále vzhůru. Na Kralický Sněžník.
V sobotu jsme ze Starého Města vyrazili jak to šlo nejdřív (tj před desátou), jenže ne všichni docela správným směrem. Tak ti co nebloudili se přes Paprsek na SNOW párty (na Smrku) dostali sice jako poslední trasa, ale jakž takž. Ti ostatní přicházeli ke "stolům" již mírně probraným. Muzicírování se tím pádem trasa B letos aktivně nezúčastnila. Před soumrakem unavenější část odjela směr Ramzová na vláček, borci pak do neznáma, rozuměj nejkratší cestou do Lázní Lipová. Ovšem že jsme značku ztratili! Hned po té co skončila projetá stopa. Tak teda necestou po kolena v čerstvém prašanu podvečerními Rýchlebskýni horami, no tak to fakt stojí za to zde bídně zahynout. No nezahynuli jsme. Odneslo to jen mé běžkové vázání, pročež jsem koloběžkoval posledních asi tak 5 km. Překvapivě jsme se však neobjevili u Lázní, ale ve Vápenné což je asi 10km po silnici a taky místo noclehu trasa C. Trochu jsme je vyděsili svým příchodem do "jejich" hospody. Cestou jsme na šraňkách potkali odjíždějící poslední vláček k nám. Ale jak řekl hejtman: "Půjdem do hospody, poptáme se po místních dopravcích. No a když nic, tak si dáme panáka na cestu a vyrazíme. Teď už není kam spěchat". Jak řekli, tak udělali.
V neděli já už akorát posnídal a svezl se s ostatními na sedlo. Oni vystoupili, aby ještě polyžovali, no a já pokračoval plynule ku Praze. Ještě jsem v kupé posbíral zapomenuté svršky kamarádů a smutně si představoval jak oni si ve vlaku ještě krásně zapějí - beze mne. Ahoj za rok - jestli na mne zbude místo.
Setkání na Smrku - je si co vyprávět!!
Stále sněží!!
traversem pěkně za sebou
Na můj TAKový rozcestník