Zlatá Dovolená Raspenava 18-26/7/98

ve znamení Jizerek, zcela vyasfaltovaných pro pěší turistiku evidentně nevhodných. Taky jsme zajeli do Polska a nacpali se malinami a borůvkami. Jocháček s námi nejel a bydleli jsme v chatce.

u rybníka s děvčaty Liberecká ZOO Jizerky a cyklisti

Raspenava je ve Frýdlantském výběžku, to je ten za Jizerkama. Kemp byl prakticky celý náš až na dva tři holanďany, bazén však velmi studený (asi tak jako ve Stropnici). Ježdění hlavně na Jizerky, kde je to dneska prakticky celý asfaltový a byl bych dost nerad, kdybych tam musel někdy jít pěšky. Nejvíc se mi líbil severní traverz z Ferdinandova u Hejnic na Oldřichovský sedlo, Stolpišská - kasárenská - jizerská silnice. Nahoru se jelo pěkně od Souše ale i z Oldřichova, jen bacha, je třeba se držet údolí a ne se nechat svést žlutou značkou do kamenité nesjízdné silnice. Asi by to bylo hezké i pod Strkem z Bílého potoka (až nahoře nad vsí po zelené), ale my tudy jen sjížděli dolu - a to teda stálo za to! Takovejch dobrejch deset km sjezdu, skoro bez brzdění , ale svižně jedoucích. Koupání nahoře v Bedřichovské nádrži velmi příjemné, pokud ti nevadí rašelinou obarvená voda. Krom Jizerek byl hezký výlet do Polska k jezerům a jízda pohodovým údolím Krásného lesa do Frýdlantu. Ve Frýdlantě se vyhněte hostinci na náměstí, jsou tam nepoctiví a neschopní.

účastníci: hrstka účastníků letošní ZD u Kučerů v kuchyni Běsíci, Celnarka (Petr na wíkendy), Daňhelci, Hahu, Libor Havlíček, Pavel Chour, Iva z Boskovic, Ježek, Koppelovi, Kučerovi, Zdena Nováková, Blanka Prajerka, Soňa Přádná, Jana Sucho s přízní, Mirek Vrba a my bez Jáchyma. No jestli jsem někoho zapomněl, dejte mi vědět, ať nezkreslujeme historii.